View Single Post
Staro 05.09.2017., 17:44   #114
Matta
El Mattador
Moj komp
 
Matta's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Ljubuški<->Metković
Postovi: 1,815
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Ima neki točan i pouzdan tut za odzračivanje sistema grijanja sa plinskim bojlerom i radijatorima?

Guglam, sve nesto nabacano tek toliko da je, negdje pise da treba na hladno odzračivat, negdje na toplo, negdje prvo na najnizu točku sistema, negdje na najvisu i tak. 200 kn za odzračivanje ne da iz principa
Nemam plinski bojler ali imam gomilu radijatora koji su povezani na pelet peć. Po meni nebitno da li ide vruća voda ili hladna, ali lakše ti je skužiti koji radijator trebaš odzračiti ako ide vruća voda: onaj koji ne grije ili grije samo dio radijatora, taj trebaš odzračiti. Otvoriš odzračnik dok ne protekne voda. Zaviješ, čekaš malo dok ne procirkulira pa vidiš da li cijeli grije. Ako ne, ponoviš proces. Može biti da će ispočetka proteći voda ali da opet ima zraka nakon nje. Ako cijeli radijator grije onda nema potrebe odzračivati.
Nakon postupka odzračivanja provjeriti pritisak vode u sustavu. Ako je nizak, dodati još vode u sustav (dodavanje vode kod mene ide jednostavno, preko ugradjene slavine. Otvorim slavinu dok pritisak ne bude otprilike 2 bara).
__________________
Matta je offline   Reply With Quote