View Single Post
Staro 31.05.2016., 21:48   #1528
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,681
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
Tehnicar serucka i otkantao te je jer mu se neda raditi...




Nije mu dobro rekao, malo pomnije obrati paznju na brojke i slike sto cu staviti.

Ovo je simulacija @Sn4k3 parice tj. svoju sam sinkao/postavio na njegove vrijednosti.



Inace moj Line Attenuation je jos malo veci od njegovog ali tu smo nas dvojca unutar 100m... s time da je on blizi ako gledamo te brojke.

Noise Margin 10/14 naspram njegovih 8/12 govori da je moja linija ipak nesto "cisca" dok se iz Attainable Rate vidi da je on blize tih 100m jer mu je maximalan upload oko 20% ipak veci od mojega.

Ono sto je kod njega drugacije i ajmo reci nestandardno je to da ima vrlo mali Output Power za download, duplo i vise nego bi trebao biti... pitanje je zasto ? U mojem slucaju bila sinhronizacija kao njegova ili ako pustim da se sinka po "tvornicki" Output Power je isti ili slican, nema promjene znatnije.

Evo kako ta parica izgleda po difoltu kada se sinka.



Znaci uz prepostavku da je moja linija nesto "cisca" on bi 20 moro imat ko iz topa no rekao bih ovako na prvu da mu je profil koji je postavljen suvise labav tj. vjerojatno na target marginu 12dB sto je van pameti osim ako linija ima neki los spoj/cvoriste pa tako visoko postavljen target i mora biti da bi veza prezivjela no opet... ako je los spoj negdje neka traze gdje je i saniraju.

Sto se tice Output Power-a on je u pravilu manji tj. smanjuje se priblizavanjem centrali i sad ako gledamo Line Attenuation on je blize od mene a ima veci Output Power za upload i ima vecu max sinhronizaciju a ono na sto mu se ruoter sinhronizirao je manje od mojega !?

Ta linija je po onome sto ja mislim defintivno u kvaru tj. ima neki los spoj itd...
Hmm, ne znam dali me je tehnicar otkantao samo zato sto mu se nije dalo raditi, ali znam da sam po razgovoru shvatija da covik ipak zna o cemu govori (za razliku od mnogih proslih "strucnjaka"). Istina, najvjerojatnije bi moga izvuci 20Mbit (pa i vise) sa svojom paricom no pitanje je dali bi to bilo stabilno. Ne znam dali je linija u kvaru, ali bilo je problema nedavno kad je udar groma prouzrocio gubitak linije/signala prakticki svima u kvartu oko centrale a i po ostalim djelovima grada... Ja sam udaljen otprilike 1km od centrale (zracne linije) tako da sam manje-vise zadovoljan s ovom brzinom, pogotovo gledajuci da placam i dalje 10/0.6Mbit koje sam ima do nedavno (ADSL)... Znaci ovo mi je tehnicar napravija onako "na lipe oci" - sto bi se reklo, iako nije morao

Ovo je trenutno stanje brzine (vani pada lagana kisa )
__________________
Sn4k3 je offline   Reply With Quote