View Single Post
Staro 11.11.2002., 22:11   #27
ozren
PC Ekspert
 
ozren's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2000
Lokacija: Zagreb, Hrvatska
Postovi: 1,214
Citiraj:
Originally posted by Red_Baron
OK, nije mi skroz jasno čemu taj quad BUS? 400MHz i 533MHz su ogromne vrijednosti nasuprot AMD-ovim 266, zašto onda nije intel puno brži procesor od AMD-a, ili točnije, zašto Intel platforma nije brža od AMD-ove... No to je druga priča, ovo s hranjenjem sam dosta dobro skužia) Samo jedno pitanje, postoji li mogućnost asinhronog rada na starijim pločama/procesorima kao što je moj. ili drugi primjer, jedan od tih prijatelja ima Celer 900, 9x100 i pc133 memoriju, da li mu ta memorija stvarno radi na 133MHz (kaže da na ploči namješta koju memoriju ima: pc100 ili 133). I JOŠ! jedno pitanje kad ste svi tako voljni.. ako ja sad umjesto mog P 6x100 stavim nekog coppermina od, recimo, 6x133 a ostavim pc100 memoriju odna ću morat spustit sabirnicu na 100, jel tako? (pustimo sad clockanje).....pa će sami procesor radit na 6x100 tj. na 200 MHz manje.... Da li je to stvarno tako?
intel nije puno brzi jer ima bijedan l1 cache i uzasno dugacak pipeline... i jos stosta. razlika u arhitekturi izmedju athlona i p4 je tolka da se nemre uzeti samo jedna stvar kao sto je brzina busa...

na i815e i nekim via plocama postoji mogucnost asinhronog rada memorije... dakle odgovor je da.

i na drugo pitanje je odgovor da... osim ukoliko nemas srece da ti je pc100 memorija jako kvalitetna pa radi i na 133mhz bez beda.
__________________
Nissan GT-R Black Edition
ozren je offline   Reply With Quote