View Single Post
Staro 11.11.2002., 17:03   #24
Red_Baron
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 187
Citiraj:
Originally posted by ZYXY
JOJ !!
REKOH MEMORIJA PRVA !!!
Posudi pa probaj al budi siguran da je pc 133
Ovako gubis vrijeme jer rijetko koja stara memorija oce raditi na 133 taktu .
Starije (citaj prve) su bile pretezno predvidjene za takt 66 (od celerona i starih p2) i 100 mhz (za novije p2)
Te memorije su se dale naterat na 104 i na 112 mhz mislim ali tu im je bila granica i nije bilo proeporucljivo terat iznad toga jer su stvarale velike kolicine gresaka
Ako oces bviti siguran skini memory test (google) - to ti je neka linux aplikacija za burn inn test memorije i buta se sa diskete i tera memoriju do maximuma
Neki kazu da bi test bio uspjesan treba odvrtiti 25 testova za redom pa si odvoji vremena jer jedan krug trajjjeeeeee.
Obicno do 12 testa ti vec izbaci gresku ako memorija nemre zdrzat.
Ma znam, ali nitko neće posudit na jedan dan...
Imam jedno pitanje... 3 prijatelja iz razreda su se pola sata "derali" (više-manje) da mi objasne kako dizanjem sabirnice ne mijenjam brzinu memorije nego samo komunikaciju između kjompjutora i memorije. Znači, po njihovom RAM uvijek radi na svojoj brzini (100, 133, 266,333,...) jedino što se mijenja je veza između kompjutora i memorije. Za clockat brzinu memorije, po njima, treba se mijenjat posebno ta vrijednost (100 Mhz u mom slučaju), a brzina veze sa kompjuterom je uvijek jednaka sabirnici. Ja znam da nije tako ali problem je što je njih trojica i prilično su uvjereni da kod memorije postoje dvije brzine... brzina nekakvog rada tj. nekakve obrade i brzina prijenosa, tj. veze. Ja mislim da je to jedna te ista brzina, tj. da brzina rada ili obrade podataka u memoriji ne postoji jer memorija nikakve podatke ne obrađuje, ona ih samo čuva te je jedino bitna brzina kojom šalje i prima te podatke. Sad da li je ovo točno (što ja tvrdim) u potpunosti zato što su oni uvjereni da su u pravu.
Nisam im se mogao skroz suprostaviti jer ni meni nije potpuno jasno. Memorija i FSB u mom slučaju rade sinhrono, pitanje je kada i u kojem slučaju rade asinhrono. Kako se to namiješta jer ja očito nemam tu opciju... ZAŠTO ja nemam a neke ploče imaju.. zašto uopće se upotrebljava asinhrorni rad kad memorija šalje podatke brže nego što ih sabirnica može primit... malo mi to pojasniti
many thanks from me..
Red_Baron je offline   Reply With Quote