View Single Post
Staro 19.02.2009., 11:40   #189
vicarious
50g / 1.7 oz
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Split
Postovi: 40
Citiraj:
Autor dmr Pregled postova
Monitor je Wide gamut, sto vjerovatno vec i znas, pa za rad sa fotkama treba da imas hardverski kalibrator i da radis u aplikacijama koje koriste profil dobijen kalibracijom. Dobra vijest je da windowsi 7 donose podrsku za wide gamut monitore, probao sam betu gdje monitor tek dodje na svoje! Sto se tice politike HP-a ona je da ne smije biti ni jedan mrtav pixel ali su dozvoljeni subpixeli. Evo ovdje imas do 3 svijetla do 5 tamnih i do 5 u kombinaciji .... http://h20000.www2.hp.com/bizsupport...ctID=c00288895

I ja sam monitor uzeo na nevidjeno jer u BiH ne samo da nemas gdje da ga pogledas uzivo vec ga uopste nema nigdje!!!
Hvala na linku, ja sam kopao ali nisam uspio naci. Hvala jos jednom!

Sto se tice wide gamut-a imali igdje jednostavno objasnjenje? Svugdje naletim od formula do dijagrama? Kako sam shvatio recimo boje na takvom monitoru nisu iste na fotki u photoshopu i u recimo drugoj aplikaciji? To se da srediti? Sorry na glupastim pitanjima, ali eto... kalibrator mislim da se da srediti sa ove strane familije koja ce ga malo "profesionalnije" koristiti

Ti zadovoljan sa monitorom? Znam kakva je situacija u BiH Uzeo bih ga ja na neviđeno, samo eto zanima me dali ce meni kao nekom regular useru biti problem ga koristiti (pliiiz nemojte flejmat sad da uzmem samsunga za 1k kn ako je za te svrhe, jer ga necu samo ja koristit )
vicarious je offline   Reply With Quote