View Single Post
Staro 11.09.2017., 22:28   #2943
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Hah ne znam baš. Nije AMD samo RTG, nebi mogli ni u ono doba kad je nvidia imala maxwell a amd hawaii i ultimativno low market share, debeli minus i bez novih cpu-a, a kamoli sad. Mogu imat samo veliku dominaciju, a uništavanje mislim nije realno moguće (i bez tih regulativa). Da se bave prodajom salama i pašteta bilo bi moguće jer tu nišu može zamjeniti mali milijun drugih poduzeća. Uvjek su imali nešto što ih drži, a danas ne da amd ima skoro cca 70% veći gpu marketshare nego u ljeto 2015, nego bi vega kaže mogla biti jedna od najuspješnijih amd-ogih gpu, samo ne u gaming svijetu, a cpu divizija koliko bolje stoji nego tada neću ni spominjat. Mislim ono, pisalo se puno puta već o nekom potencijalnom propadanju pa nebih o tome opet.

Nego kad smo kod povijesti i ako možemo povući neku paralelu sa sadašnjim stanjem, situacija malo podsjeća kad je ati izbacio 2900 XT, daleko najgori launch. Od onda su odustali od velikih gpu i krenuli praviti manje i efikasnije gpu koje su bile dosta uspješne. Vega je isto tako vjerojatno zadnja velika gpu od AMD-a. A nvidia je za vrijeme tog ati dna krenula rebrandirati do besvjesti svoju mega uspješnu 8800 gtx (podsjeća malo na maxwell-pascal dominaciju). Pa bi mogli komotno malo ostati na ovome (ne i u workstation svijetu) ako amd nakon vege planira vegu 2.0

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 11.09.2017. u 22:45.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote