View Single Post
Staro 05.07.2017., 09:04   #1
telefunken
Premium
 
telefunken's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 610
Kvaliteta kontrolera/ladica za USB 3.0

Kupio sam prije godinu dana MantisTek 2,5" USB 3.0 eskternu ladicu za diskove. Ladica je radila super godinu dana a onda mi je sad počela zadavati probleme da odjednom ne bude prepoznata i da podatci na disku postanu korumpirani. Disk je WD 250GB 2,5" SATA i star je već sigurno 9 godina no sa WD tools-ima na najdetaljnijem scanu je u potpunosti ispravan, bez bad sectora. Nakon checkdiska sam ga uspio povratiti u život no onda se opet zlesira i kao komp ga ne može pročitati i jedino što pomaže je čupanje diska van iz ladice i vraćanje nazad i tek onda spajanje na komp.
Dakle ono što me zanima je da li postoje neke bitne razlike u kvaliteti između kontrolera koje koriste te USB ladice jer vidim po ebay-u da ima gro kojekakvih adaptera, dockova i ladica za spajanje SATA-USB
ili to nema veze s kontrolerom, već je ladica jeftikanezer kojeg treba mijenjat svakih godinu dana?

Pitam to jer sam u procesu nabavke USB3.0 3,5" ladice za backup najbitnijih podataka pa ne bih volio da mi zbog loše kvalitete ladice ispadne da su podatci korumpirani
__________________
Pošten trgovac
Trgovine: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
telefunken je offline   Reply With Quote