View Single Post
Staro 11.03.2017., 19:32   #932
Igneos Eructid
običan user
Moj komp
 
Igneos Eructid's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Phuket, Thailand
Postovi: 844
Usput, svi zivi sugeriraju slojevitu obranu, ali ja sam svoj emsisoft internet security deinstalirao...nije to los program, da se razumijemo, ali sam jednostavno stekao odredjene navike surfanja, i zarazim se zbilja rijetko, pogotovo otkad igre kupujem, i ne skidam torrente...sad sam stavio winpatrol, free verziju, da pazi na sistem za slucaj da se cagod zeli uvalit u startup, i instalirao sam voodoo shield, takodjer free, u autopilot modu, da pazi na sve sto se pokusava pokrenit...warning sam dobio nekoliko puta, prilikom skidanja winampa i musicbee-a, zato sto doticni nemaju digitalni potpis, ali osim toga vec godinama se nis malicioznoga ne dogadja...ispada da je najgora stvar koju u 2017-oj haker moze napravit, je da se recimo kad na gugl drajvu otvoris doc dokument, sve ih se da obrisat...karikiram, ali tako neki exploit tog tipa je za ocekivat, i to je worst case scenario...jedino sto preostaje nekom smutljivcu da uradi, je da zarazi bios od maticne. Valjda nema alata za skeniranje doticnog, pa se tamo jedino moze sakrit i ne bi ovisio o instaliranom OS-u. A za spijuniranje me boli k. I microsoft spijunira kroz windowse, i gugl biljezi svako slovo koje ukucate, i svaki sajt stavlja kukije i prati kamo odlazite sa njihovog sajta i otkuda dolazite na njihov sajt, svi zivi spijuniraju i od toga nema bijega...

Zadnje izmijenjeno od: Igneos Eructid. 11.03.2017. u 19:49.
Igneos Eructid je offline   Reply With Quote