Tema: Echo Dot 2
View Single Post
Staro 04.01.2019., 09:46   #12
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,151
Citiraj:
Autor RainZG Pregled postova
A koja je tocno razlika ako ti crkne AP/router ili ako crkne tvoj gateway?
Osim te da novi ap kupis i postavis za max sat vremena, a Ahtom ces ipak cekati malo duze.

PS Zaboravio sam napomenuti da sve kod mene radi i ako nema WiFi-a jer za svako svijetlo i dalje postoji prekidac koji upravlja Sonoff uredjajima neovisno o WiFi-u
Ako ti krepa gateway imas prekidace koji su upareni direktno s aktuatorima. Takodjer, restarti AP-a, zagusenje ap ili slicne peripetija od strane IP infrastrukture potpuno su neovisna o tome. Meni je 90% rjeseno na Fibaro uredjajima (grijanje i svijetla) no imam i intertechno iz bauhausa, Kaku i slicne jer Homey podrzava prakticki sve na trzistu. Inace Z-Wave je mesh mreza, svaki aktor koji je napajan (ne na baterijama) automatski vidi ostale uredjaje i tako moze rutati pakete ako je neki najdalji izvan dosega gateway putem direktne komunikacija.

P.s. Zadnja cinjenica da mozes upravljati i ako nema WiFi-a je zapravo to cemu i ja tezim. Ako imam ispad mreze sve mora raditi. I dalje nisam odusevljen da je kucna automatizacija 100% na AP-u ali ok, ovo je ogromna prednost.
mann je offline   Reply With Quote