View Single Post
Staro 08.07.2020., 08:04   #60
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
POS su teška krama. Radilo ih se s ograničenim budžetom tj. parolom 'čim jeftinije' i baš to se i dobilo - loš projekt, loša izvedba, loši materijali,....
Po mom iskustvu, 90% novogradnji je debelo precjenjeno jer i tu imaš sličan moto: čim brže sa osrednjim budžetom. Te zgrade možda izgledaju lijepo iznutra, ali to je samo šminka ili kako bi to rekli Talijani: stucco e pittura fa la bella figura. Kvaliteta gradnje i materijala je da ti bude slabo. Naravno, ima tu i izuzetaka, ali takvi su rijetki.

Ja sam već razvio 'profesionalnu deformaciju' po tom pitanju. Kada prvi put dođem u neki stan/zgradu, uvijek gledam gornje kuteve da li se vidi pucanje farbe, doljnje linije poda gdje tražim tragove vlage, oko prozora (pogotovo ispod njih) da li je farba napuhnuta od vlage,...

Ako imaš keša, pričekaj da kriza dođe na vrhunac, znači kraj ove i početak druge godine te prati dražbe banaka. Dotle nastavi skupljati keš.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote