Tema: Hi-Fi
View Single Post
Staro 03.03.2018., 17:06   #9240
Veky.VGW
Premium
Moj komp
 
Veky.VGW's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 330
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
Kef vole glasnoće. Da ih se propuse. Koji ti je izvor? S čime spajas

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
I meni se čini da ne bi bilo loše da Marantzi imaju više od 50W!!! Slušam (uglavnom) FLAC i cca 320 Kbps MP3, gledam da uvijek to skidam. Znam da je problem što to ništa ne znači jel ako je netko u orginali imao MP3 128 Kbps i od toga napravio FLAC badava sva čuda tehnologije Ima NAS na njemu je muzika i onda je to sve spojeno HDMIom a upravljam svime time preko Plex media servera na TVu.

Citiraj:
Autor messiah Pregled postova
Nemaš šta ni razumjet toplo, hladno kad su to potpuno subjektivni opisi, nisu zvučnici klima uređaj

Iskreno, sumnjam da ćeš dobiti bilo šta promjenom receivera/pojačala, osim ako nije neka greška u konstrukciji (što sumnjam).

Ne znam jesi li pokrenuo Audyssey na svom receiveru, ali ako nisi, toplo ti preporučam da to napraviš, trebao bi osjetiti razliku u zvuku ako ti soba nije idealna (a obično nije).

Ako si pokrenuo Audyssey, ili nakon pokretanja nisi i dalje zadovoljan, a u pitanju ipak nisu male pare, ja bi ti preporučio sljedeće, ako imaš volje i želje:
1. Skineš besplatan softver REW (Room Equlization Wizard): https://www.roomeqwizard.com/
2. Kupiš kalibracijski mikforon UMIK-1
3. Dobro pročitaš upute za REW i kako napravit mjerenja: https://www.dropbox.com/s/zdhq72a1pu...rsion.pdf?dl=0

Nakon toga ćeš vidjeti da li imaš problema u nekom frekvencijskom spektru, pa sukladno tome možeš donijeti neke odluke.

Pisao sam u prijašnjim postovima, ali većinom ti 3 stvari utječu na zvuk:
1. Izvor zvuka (vjerojatno imaš digitalni izvor, ako nije loše masteriran, ovo je praktički non-factor)
2. Sama soba, koja jako utječe na frekvencije do 500Hz
3. Zvučnici

Pojačalo (bilo u receiveru, bilo samostalno), ako je ispravno konstruirano i daje dovoljno snage (tj. možeš slušati zvučnike na željenoj glasnoći bez distorzija) ti neće dati, ili će dati zanemarivo male razlike. Isto se odnosi i na žice, interkonekte i sve ostale p**darije.

Sve u svemu, ako ne misliš ponovo mijenjat zvučnike (a mislim da za tim nema neke velike potrebe), isprobaj ovo gore
Nisam probao sa Audyssey, mislio sam uvijek da je to neka sminka koja će umjesto mene reći da li su zvučnici small ili big Budem svakako probao.

Da, i ja misilm da je problem u prostoriji. A to ne mogu mjenjati

Izvor zvuka je digitalni. I tu kužim razlike između skinutog sadržaja (nešto zvuči bolje nešto lošije) a na to teško mogu utjecat kad sam ne konvertiram CD u FLAC vec skidam
__________________
O meni u temi "Posteni, dobri i odgovorni trgovci": 1 2 3 4 5
Veky.VGW je offline   Reply With Quote