View Single Post
Staro 11.03.2012., 04:30   #25
vedranzeman
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Kloštar Podravski
Postovi: 1,019
I nije baš sve tako jednostavno s USB 3.0.
Nedavno sam reinstalirao Windowse 7, kao i obično s USB sticka, ploča je Asus Sabertooth 990FX.
Slučajno sam stick upiknuo u stražnji USB 3.0 utor i ispočetka je sve super krenulo, instalacija se izbootala bez problema.
Ali nakon odabira diska na koji će se Windowsi instalirati instalacija nije htjela dalje nastaviti, uz generičku napomenu da mi fali driver (naravno da ne piše koji driver i za kaj).

Trebalo mi je par minuta da skužim zakaj traži driver, ubacim ja CD koji je došao s pločom, ali instalacija nije tamo našla potrebne USB drivere.
No dobro, kresnem staru kantu, da skinem i raspakiram USB 3.0 driver, pa ga stavim na drugi stick (u 2.0 slot).
I tu nastaje problem, jer Asmedijin driver s Asusove stranice dolazi kao instalacija koju je nemoguće otpakirati.
Nije mi se dalje dalo tražiti i skidati verzije Asmedijinih drivera, dok ne nađem onu koje se otpakirava, pa sam stick puknuo u 2.0 utor i normano instalirao Windowse.

Da su mi svi USB utori na ploči 3.0, a usto nemam drugi instalirani/live OS ili drugi komp, te instalacijski DVD i/ili DVD uređaj, našao bi se u infinite loopu.
Naravno, kad bi se driveri prethodno integrirali u instalaciju Windowsa ili samo otpakirali na drugi stick/CD, onda problema (uglavnom) nema.
vedranzeman je offline   Reply With Quote