View Single Post
Staro 14.03.2019., 15:47   #2039
zolakt
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2019
Lokacija: Kutina
Postovi: 11
Pozdrav,

kupujem novu uredsku stolicu, nakon više od valjda 10 godina, pa imam dosta nedoumica. Ako netko ima provjerenu preporuku bio bih zahvalan.

Radim takav posao da praktički živim u stolici, 8+ sati svaki dan, tako da tražim nešto stvarno kvalitetno. Nemam previše zahtjeva:
- prvo i osnovno mora biti udobna i ergonomska, dobra potpora za leđa itd.
- materijal mora biti ona "mrežica", jer mi je nezamislivo preko ljeta sjediti u ičemu drugome
- mora imati naslon za glavu
- naslon za ruku mora biti prilagodljiv barem po visini. Ostali smjerovi nisu nužni, ali su plus
- nije nužno, ali poželjno, da je naslon za ruku tapeciran, a ne komad tvrde plastike
- ciljam na rang oko 3000kn (bez pdv), iako mogu potegnuti do 5000-6000kn ako je stolica vrijedna razilike

Čitao sam hrpu reviewa, uglavnom koliko vidim 4-5 firmi se konstantno vrte: Herman Miller, Steelcase, Ergohuman, Argomax...

Steelcase sam išao vidjeti u Delight i nisam baš previše oduševljen. Moje zahtjeve (mrežica) zadovoljavaju 3 modela: Series 1, Think i Reply. Niti s jednim nisam previše oduševljen. Meni to iskreno sve izgleda kao dječje stolice... male, plastične. Reply sam definitivno prekrižio jer je skroz mala/uska. Think najbolje izgleda, ali je sjedište stvarno plitko. Tako da ostaje Series 1, koja ne mogu reći da je neudobna, ali stvarno ne vidim po čemu je to "profi" stolica. Meni to izgleda plastično i dječje. Nisam skroz odustao od njih još, ali na prvu mi nije ni jedna "sjela". Na svim modelima nasloni za ruku su sprdačina. Reklamiraju 4D pomicanje kao najvažnije na svijetu, a pomičeš okolo tvrdi komad plastike.

Za Herman Miller sam tražio cjenik od Primat-rd. Iako vjerujem da su to kvalitetne stolice, i znam da su inače skupe, ali to što primat-rd dere je kriminalno. Sve su preko 10000kn (bez pdva). Toliko ipak, ne dam. Eventualno ako nađem izvana za naručit, a da poštarina nije preskupa.

Ergohuman i Argomax ne mogu naći nigdje u Hr.

Sve preporuke dobrodošle, od navedenih ili drugih marki.
zolakt je offline   Reply With Quote