View Single Post
Staro 17.12.2018., 13:25   #11
Cartmann
Premium
Moj komp
 
Cartmann's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Split
Postovi: 488
Imam slično pitanje, pa da ne otvaram novu temu (nisam vidio da li već postoji).

Da li mogu pobrisat recovery particiju jer me nervira (znam da nema nekog razloga, ali eto ).

Imam na starom računalu 640gb hdd koji je prije bio podjeljen na dvije particije, C: od 80gb na kojem je bio sustav (win 10) i ostatak (cca. 560gb) na kojem su podaci, tj. tu su i instaliran programi jer na c: nije bilo mjesta, slike, filmovi itd.. koje ne bi htio izgubit. Dodao sam ssd 250gb i sad je on c:, bivši c: je postao d:, a e: je ostao e: kako ne bi izgubio putanje itd., ali to nije bitno. Kad otvorim disk management tj. "stvaranje i formatiranje particije na tvrdom disku" u win10, vidim "particija za oporavak", desni klik mi ne daje nikakve opcije osim help. U postavkama za vraćanje sustava sam isključio zaštitu, ali kad kliknem konfiguriranje vidim opciju "upotreba prostora na disku" i najmanja moguća veličina je 1%, tj. baš ta particija koju želim smaknuti. Mogu pobrisat "točke vraćanja", ali ne i kompletnu particiju.

Jel moguće smaknut tu particiju?

ps. na tom hdd od 640gb i dalje imam particiju od 80gb koja je formatirana i particiju od 560gb cca. na kojoj su podaci. Pobrisao sam ovu od 80gb i krenuo spojit s ovom od 560gb, ali mi je izbacio upozorenje da će disk morat pretvorit u dinamični. Sad nisam siguran da li to napravit, jer ako ga želim vratit u basic, trebam ga skroz formatirat (nabavit externi 500+ za prebacit podatke itd).

pps. kliknuo sam da se proširi i napravi dinamički, ali je izbacio error da nema dovoljno prostora i u popis dodao 4 error particije.
__________________


Zadnje izmijenjeno od: Cartmann. 17.12.2018. u 13:32.
Cartmann je offline   Reply With Quote