Tema: Iskon
View Single Post
Staro 20.12.2017., 11:01   #4601
Zvone2772
interferometar
Moj komp
 
Zvone2772's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 768
Koji cirkus od ISPa

Dakle, nakon preko 15 godina surfanja na valovima iskona, brzina ADSL-a na području Zagreb-Zapad (kvart - Kustošija) degradirala je s preko 12 stabilnih MBit na 7 MBit + pucanje veze.

Njihovo objašnjenje - ja sam kriv.
Nevjerojatno.

Nakon što sam se požalio konstantno pucanje routera, dobih odgovor da je moj upload kriv.
Da previše uploadaom preko te mega-brzine od 0,5 MBita i da zločestu sinkronizaciju mobitela ne smijem koristiti, da ne smijem slati velike privitke mailom, da ne smijem koristiti Google Drive, i tako dalje.
Uglavnom, da sve šaljem golubom pismonošom s kuvertom u kojoj je USB, to bi im valjda bilo prihvatljivo.
Što je najsmješnije, torrente već pola godine niti ne koristim na toj liniji jer je neupotrebljiva.

Rješenje - gospodine ograničite upload. Odite od uređaja do uređaja, instalirajte limitere, tucite ukućane batinom kad krenu nešto uploadati i nabavite sirenu koja će svirati kada netko nešto uploada ili nedaj Bože šalje PDF privitak mailom da svi ostali stanu sa radom.

Nije problem njihov router koji se 5-6 puta dnevno resetira i smrzava, problem sam ja koji ga konstatno vraćam u život i koristim taj internet koji hej...pa i plaćam redovito. Trajnim nalogom.

Ovo je nevjerojatno.

Prepiska:
Citiraj:
Poštovani gospodine _______,

statistika linije je u potpunosti uredna i modem se spaja na ispravnu pristupnu brzinu.

Što se tiče žalbe na modem i njegov rad, mogu Vam reći da za svaki naš modem garantiramo jednake funkcionalnosti i u slučaju da ustanovimo da je uzrok nekakvih poteškoća, isti ćemo uvijek i zamijeniti.


U ovom slučaju uzrok poteškoća jest povećan promet u uploadu, kao što je i kolegica niže objasnila.


Vaš popis internetskih spajanja možete vidjeti na korisničkim stranicama koje se nalaze na linku: https://moj.iskon.hr/internetUsageULL.htm.

Vidim da ste naveli da iskopčavate modem više puta dnevno kako bi usluga proradila.

Nakon što Vi rebootate modem, svi uređaji koje spajate na Internet se ponovno spoje na mrežu.

Prilikom toga padne povećan promet dok se ponovno ne spoji uređaj koji vrši velik upload.

Nakon što se uređaj ponovno spoji na mrežu treba mu neko vrijeme dok ponovno zapuni promet na maksimum.


Kada ponovno zapuni promet, Vama opet dođe do poteškoća u radu. Stalno paljenje/gašenje modema neće otkloniti Vaše poteškoće, te Vas iz tog razloga i uputimo kako ograničiti promet na uređajima koji ga vrše.

Promet ne mora vršiti nužno Torrent, može ga vršiti i uploadanje datoteka na DropBox ili sinkronizacija podataka na Google Drive/iCloud na pametnim telefonima.
Pa onda opet u istom tonu:

Citiraj:
poteškoća je uzrokovana povećanim prometom koji se vrši u vrlo kratkom vremenu te zbog toga dolazi do nemogućnosti komunikacije pristupnog uređaja (modema) sa sustavom.

U vašem paketu imate brzinu uploada od 640 Kb. U ispod navedenim primjerima možete vidjeti da se u nekoliko spajanja koja su trajala samo minutu vršilo i do 6 puta više prometa od navedenih 640 kb.

Nije riječ o tome da Vi nešto ne smijete koristiti, kako ćete Vi koristiti Internet je u Vašoj domeni, problem je u količini prometa koji je izvršen u kratkom vremenu koji se može ograničiti u navedenim aplikacijama koje ga vrše.


Ne smatram da je resetiranje modema svaki dan normalna pojava i navela sam u prethodnom mailu da to nije rješenje Vaše poteškoće, Vi to radite kako biste si osposobili uslugu, a naveli smo Vam kako možete trajno otkloniti poteškoću s ograničavanjem prometa.


Statistiku linije sam pogledala navela sam Vam da je ista uredna, te da nema grešaka niti ikakvih oscilacija koje bi uzrokovale poteškoće u radu usluge.

Molim da za detaljniji pregled spajanja pogledate svoj popis spajanja na linku https://moj.iskon.hr/internetUsageULL.htm.

Nažalost, mi ne možemo ograničiti promet koji se vrši na Vašim uređajima, te je to nešto što korisnici samostalno obavljaju.

Ovo je uvjerljivo najgore pristupanje službe za korisnike koju sam u životu vidio, mislim znam da su to student(ice)i, ali da niti primirisat neće rješavanju problema to mi nije jasno.
Džabe ja njoj govorio o FEC, CRC greškama na liniji, o nepostojećem QoSu na routeru i općenito blesavoj situaciji gdje kad upload ode do maksimuma router se smrzava i resetira...ne, nema pomaka.

Eto, toliko za ISP nove generacije. Strava.
Ne mislim investirati u access pointove gdje ću spuštati brzinu za LAN, i WIFI klijente, niti stavljati netlimitere, rootati telefone, jailbreakati i tako dalje samo da bih ograničio upload.
Zvone2772 je offline   Reply With Quote