Tema: Iskon
View Single Post
Staro 15.12.2017., 06:36   #4585
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
Da li je moguće da je update FW na Zyxel VMG5313-B30A, fw V1.00(AAUN.3)b2 uzrok 'raspada' mreže u firmi? Preko vikenda firma nije radila. U petak je sve bilo ok, a u ponedjeljak ništa više nije radilo. Jedino što se desilo je da su Iskonovci nešto čačkali po routeru tokom vikenda (pretpostavljam da su updateali FW na routeru). To ne bi ni znao da nije promijenjen admin pass na njemu tokom noći subote na nedjelju. Nije bilo nikakvog win updatea i sl.

Umreženi su mi 3 kompa (2 žično, a treći wifijem uz range extender, svi imaju W10 Pro x64), Synology NAS i mrežni Canon AIO printer. Svi oni su direktno spojeni na router. Kompovi ne vide jedan drugoga (na jednom je sherani disk), ne vide ni printer ni NAS iako svi oni postoje/vidljivi u routeru. Internet je ok na oba kompa, a jučer sam uspio isprintati dokument direktno sa mobitela kojeg sam spojio u wifi mrežu s njima, tako da sam još zbunjeniji.

Dolazim u napast nazvati njihovu tehničku podršku i poslati ih u 3pm. Ima li smisla tražiti od njih da mi poprave mrežu? Osobno nisam toliko stručan da bih utvrdio u čemu je problem, a još mi je manja želja čačkati po postavkama njihovog routera ap nešto shebati.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein

Zadnje izmijenjeno od: coconut. 15.12.2017. u 07:58.
coconut je offline   Reply With Quote