View Single Post
Staro 26.03.2024., 23:56   #6258
jucca
Premium
Moj komp
 
jucca's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,444
Citiraj:
Autor Busy Pregled postova
Bok svima, evo isprobano i ne pomaže u mojem slučaju. Ali pomaže temperaturi Nvme SSD-a. Znači 39 stupnjeva mu je sada max...pfff. 10 niže nego kada je "ispod" grafičke. No onda mi ne rade svi sata portovi na matičnoj pa nemrem imati spojene dodatne sata diskove...

Znači grafička se i dalje za par minuta "pregrije", tj. ode do 85-86 i onda počne throttlati zbog temperature. Kada otvorim kućište, temperatura padne za 1-2 stupnja, ali i dalje se pregrijava (koliko vidim na 83 počne throttlati)
Ista stvar se dešava kada stavim u drugi komp koji nema Nvme nego Sata sistemski disk...

Ja bi rekao da se neš smrdalo u toj OC edition verziji, kada upalim MSI afterburner sa profilom za undervolt onda radi uredno do max 70-71 stupanj.
(undervolt mi je stabilan na 0.825V i 1815MHz),a preko toga se pregrijava.
Dok grafa sama od sebe bez afterburnera radi čak do 0.950V i 2150MHz...ali kroz par minuta se ugrije i onda se sama uspori...

Znači mogao bi mijenjati pastu i padove (ali pošto je još 1,5 godinu garancija to ne bi radio). No grafa je kao nova, skoro nije imala ništa prašine kada sam ju kupio ali sam ju ipak dodatno ispuhao kada se počela pregrijavati. Mogu otfurati u HGSPOT i tražiti da je oni provjere...

Da li je netko imao iskustva sa njima i neispravnim GPU?
Koliko imam info, oni ako isto ustanove da "neš" ne štima, ju šalju Gigabyte-u (rekli su da neće mijenjati pastu dok je pod garancijom).
A onda čekam na Gigabyte da ju popravi ili mi ponudi neku drugu grafu ili novce (novci mi ne pašu jer je račun na firmu od nekog lika sa njuškala)?
Ja sam svoju Gigabyte 3090 slao na garanciju na zamjenu padova i paste.
Super zadovoljan sa temperaturama sad.

Sent from my SM-S908B using Tapatalk
jucca je offline   Reply With Quote