View Single Post
Staro 03.07.2007., 12:29   #182
neuroteek
Registrirani ovisnik
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 106
Citiraj:
Autor OveRkiLL Pregled postova
na intel 965 chipsetima nema podešavanja command ratea (valjda je i kod P35 tak), uvijek je na 2T. a ovo option1 i option2, ak mislimo na isto, to kao treba pomoć kad memoriju overklokaš iznad 1000MHz, ja nisam primjetio razliku sa tim i po meni je to samo marketinški trik.

Kaj se ove dvije opcije tiče, ja sam primjetio razliku, ispravnije je reći, everest je primjetio razliku, niže su latencije memorije, veći bandwidth, pa sam automatski posmislio da je to nekakav substitut za T1 T2.....


Citiraj:
Autor OveRkiLL Pregled postova
kolko ja znam freezeru je 2700 max rpm, bar je mom tak. uvijek radi na ~2700 kad ga stavim na 100%.
Ma na kutiji mu piše 500-2500, a i tjedan dana je zaista i radio na cca 2500, a onda, kako je poludio i komp, poludio je i freezer.....stvarno mi zvuči nezdravo kad se vrti na 2800, ko turbina, loše......a i nisam zadovoljan s tempama, makar na xs-u mnogi zagovaraju da se sve te brojke trebaju uzimati sa rezervom, da je jedino bitno očitavanje tjunction pointa, odnosno točke na kojoj proc počinje throttleat, e sad, intel kakti nije objavio koja je to temperatura?! A CoreTemp 0,94 je pretpostavljao da je to 85c, međutim pokazivao je znatno niže tempe od TAT-a, pa su u 0,95-ici tjunction promjenili u 100 i sad pokazuje tempe kao TAT, nu......ima opcija za uključit u 0,95 da očita tvoj tjunction direktno iz proca (šatro) , pa ti pokazuje koliko si mu blizu, kako se stupnjevi dižu ta razlika se smanjuje, al to meni izgleda poprilično lame , jer sve kaj radi je od 100-tice oduzima tempu koju ti TAT mjeri.......e sad, kod nas na forumu mnogi pokušavaju držati tempe ispod 60c, meni je to i s downvoltanim procom bila čista fantazija, međutoa, na xs-u mnogi se ne zamaraju tim temperaturnim brojkama ali uopće, gledaju na njih kao na x i y i samo promatraju koliko su blizu tjunctionu, navodno je 25-30 stupnjeva razlike zdrav omjer, a tada će TAT pokazivati 70-75 stupnjeva.........mnogi su ga pokušali throttelati pa je TAT stizao do 90c za obje jezgre, a komp nije usporio......dakle nije stigao do tjunctiona ni prema jednom CTempu, na 0,94 je bio na 75c, znači 10-tak od TJ85, a na 0,95 upravo na 90, ko na TAT-u, a TJ je 100...........ugl.........vrlo me zanima da li se te sve brojke mogu promatrat zaista kao x i y , i da li mi uopće imamo pojma na kojoj tempi nam rade procovi........inače, kažu, TAT je loše primjenjiv u desktop sistemima, jer je to Intelov utility namjenjen za dijagnostiku CD i C2D mobilaca........uf, jesam ga nadrobio.....slijedeći
neuroteek je offline   Reply With Quote