View Single Post
Staro 04.05.2015., 12:59   #105
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,937
Citiraj:
Autor ravkan Pregled postova
Ali mi se cini da program nije bas najbolje optimiziran za AMD jer mi opterecenje znalo padat i na 50% po jezgri pa bi mi u tom trenutku 1 frame znao bit i 14.8 sec. Uglavnom cijelo vrijeme mi je plesalo vecinom od 70% do 90% utilization koji sam pratio preko Task Manager u Win 8.1. Nije mi htjelo ni kada sam prebacio na high priority povuc sve jezgre na 99%.
Ma LightWave je odlicno optimiziran i za intel i AMD, ima i specijalne funkcije dodane tipa AVX, SSE, SSE2..., jedan od boljih gdje multithreading ide cak i preko 1.9x u nekim trenutcima dok je neki prosjek 1.75-1.85 u dosta drugih render enginea.

Neznam koju scenu ste koristili za test (nek mi neko posalje link) ali ako je imala Adaptive Smapling ukljucen onda je normalno da ti je CPU usage oscillirao jer kad krene rendati sve jezgre su zauzete i onda kako koja jezgra zavrsi svoj segment dobije drugi segment (slika se djeli sve vise i vise dok ne nestane segmenata) i onda ti se dogodo da u trneutku (pogotovo kod tih kratkih rendera od 10-15-20 sec/frame) dok se raspodjeli posao imas drop u CPU usage li pred kraj frejma vise nemas segmenata za podjelit svim jezgrama i onda dok ne predjes na slijedeci frejm ove jezgre koje su zavrsile svoj posao cekaju ostale da zavrse i tako do zadnje. Tada ti CPU usage pada dolje.

Ako vas zanima prava test scena koja ce 99% vremena biti na 100% treba posloziti drugacije render postavke i ozbiljniji test .

Postoji LW benchmark scena staklenih kugli koja se na mojim Dual Xoenima renda 33 minute za jedan frame dok na i7 2600K renda 1h55min. Tek na tim duzim scenama se moze vidjeti stvarna razlika u brzini (i jeli overclock Render stable 24/7) jer ove 10-15sec scene previse vremena trose na raspodjelu posla izmedju jezgri da bi bile relevantne za usporedbu.
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote