View Single Post
Staro 09.04.2009., 22:26   #76
Razer
.
 
Razer's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 11,642
Eto, rekoh da će biti update, i update je tu nakon godinu dana kasnije , u kombinaciji sa još jednom karticom i nešto jačim procesorom...

Inače, ovi rezultati su tek uvod za ono što spremamo sa boljim hlađenjem kartice, odnosno boljim OC-om istih.

Naime, imali smo nekih softverskih problema, tako da kartice, unatoč tome što iste potežu na 920/1100MHz stabilno na zraku zasebno, nismo mogli dobiti na više od 875/1000MHz. No to ćemo popraviti idući put, jer ima još puno lufta, koji bi bilo šteta ne iskoristiti

Nenadano mi je uletjela ova HD3870X2, pa sam se s kolegom Frozenom koji je u prvom osvrtu ustupio svoju karticu, dao istu i ovaj put na bench.

Kako muku mučim sa procesorom na ovoj ploči, očekujem bolje rezultate s boljom pločom te naravno boljim hlađenjem.

Kao i obično, u igri je samo jedno napajanje Ovaj put nešto jačeg kalibra, radilo se Corsairu TX 650W koje je load podnijelo bez ikakve muke, i vraćalo oko 12.05v pri loadu 3DMarka, što je dosta dobro ponašanje. Jest da se ventilator nešto brže vrtio radi topline, no ništa što napajanje nije moglo podnijeti

Imam ovdje par slika svega toga, pa pogledajte. Vjerojatno ćete se pitati odakle mi ovakvi pregadni ventilatori A naravno, svi znamo da kad se bencha, ne gleda se estetika, nego čisti protok zraka A ovaj Enermax i Thermaltake su svakako poslužili svrsi

Prva kartica je sa stock hladnjakom, a druga je sa homemade izvedbom hlađenja. Radi se o ventilatoru sa Nirvane 120, koji se vrti na preko 2500rpm, što stvara priličan propuh koji naravno godi karticama. Ako vas zanima, temperature u idleu su bile 35C (neki prosjek između temperatura obje jezgre)...dok je gornja bila za jedno 15-a stupnjeva toplija. No i nju čeka "tjuning" hlađenja uskoro

Konfa:



Evil genius, Frozen



Hlađenje/kartice:



Rezultati...oba su za prva mjesta na PCE...po meni solidni, pogotovo što se radi o karticama na 70% OC-u, a i procesor ima prilično dosta lufta. S obzirom da se radi o CrossfireX-u, morali smo koristiti Windows Vistu/7...mi smo koristili Windows 7 x64. Korišteni su Catalysti 9.3.

3DMark03: 108227



3DMark06: 26940



Procesor je radio na umjerenih ~4GHz:



Unatoč početnim mukama sa Crossfireom, uspjeli smo to riješiti, tako da je OC tekao glatko. Žešće reze očekujem kad mi stignu drugi ventilatori (Delte koje imaju protok preko 130CFM), a i sa LN2 na procesoru

Eto toliko od mene i kolege Frozena, feedback, kao i obično, poželjan

Zadnje izmijenjeno od: Razer. 07.04.2013. u 23:53. Razlog: Reupload slika
Razer je offline   Reply With Quote