View Single Post
Staro 30.07.2019., 14:17   #143
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Kolega sa akarom i tim magnetnim senzorima ne uspijeva naci mogucnost javljanja nakon x sekundi otvorenog senzora (akara i homekit u njegovom slucaju). Rado mu prenesem info kako to napraviti.

Kolega vandal je to napravio, ja jos cekam svoj gate i senzore.

Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
A ja dizem sidro od opamecivanja doma. Ne svidja mi se alexa platforma (zapravo i nema toliko veze s alexom), wifi only hubovi i uredjaji su mi preskupi za zezanje po stanu koji nije moj i po kojem ne mogu nista kopati. Cloud rjesenje i neka primitivna automatizacija bi mi bili sasvim dovoljni. Zasad se drzim timer programabilnih uticnica i bok. Ne treba mi voice.

S druge strane kolega u rentanom stanu s akarom i rasberijem te saku senzora za ne tako puno soldi radi svasta nesto (glupog i korisnog). On me nekako i nategnuo da probam i ono sto sam vidio kod njega mi je user friendly i zgodno (znam, cloud, kineski serveri...). Homekit sucenje i kako to izgleda je super. Jedino nemam pojma kako to njegovo radi s androidom. Pogotovo sad nakon iskustva s alexom jos vise razmisljam da NE kupujem nista prije nego vidim uzivo Da imam ajfon visemanje bi klonirao njegov setup po svojim potrebama

Ne znam sta da ti kazem, odnosno kako da te zadrzim

Prvo ne znam zasto si uzimao alexu ako nativno imas android telefon?

Cijene hubova su takve kakve jesu, IMHO, nisu pretjerane, sve sto kupis i koristis u iznajmljenom stanu je tvoje, tj kad se selis nosis sa sobom. Isto tako mislim i za cijene senzora.

A ta instalacija kod frenda, zasto ga ne pitas kako mu to (home kit) funkcionira sa androidom?
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote