View Single Post
Staro 07.01.2012., 14:45   #137
trpi
Guest
 
Postovi: n/a
racunaj do 5000kn mjesecno prometa na ziru porezna te nece gnjaviti


Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
U PBZ-u dobiješ Visa Electron kad otvoriš žiro-račun. Njome možeš plaćati na POS-ovima uz ukucavanje PIN-a i dizati lovu na bankomatu. Na njoj ima troznamenkasti kod koji ti je potreban kod registracije na PayPal i slične servise. Pozitivno je i to što mi mijenjaju karticu onako kako ističe, ali mi je PIN uvijek isti.
Kod Erste mislim da nije bilo tako tj. dobiješ plastificirani komad papira pa moraš ići na šalter da digneš lovu. Zbog toga i jesam ugasio žirac kod njih (plus što su kilavi i nefleksibilni).
ovo za erste je laz obmana i prevara, sve sto si rekao u prvom dijelu posta vrijedi i za erste, a taj plastificirani komad papira sluzi samo za pristup netbankingu
sto se tice pina, neznam kako je u pbzu, u ersteu je fora sto mozes mijenjati pin stavis koji zelis
erste korisnik sam 3-4god i zadovoljan sam, nikakvih problema. samo mi je bilo smijesno jednom su me zvali zbog minusa na racunu 2kn

moja preporuka je otvori i tekuci i ziro i uzmi netbanking
sa tekucim dobijes maestro karticu i koristi ga za sve(osim za placanje preko neta, sto i ne mozes s njim)

sa zirom dobijes visu electron koja se koristi preko neta, kad zelis nesto kupiti ulogiras se u netbanking i prebacis koliko para treba sa tekuceg na ziro i onda sa zirom kupis preko neta, i ziro ce ti trebati za kojekakve honorarne ljetne poslove uplate firmi i tako

Zadnje izmijenjeno od: trpi. 07.01.2012. u 15:03.
  Reply With Quote