View Single Post
Staro 01.02.2020., 15:42   #4077
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,008
Jutros mi se ispred ulaza u zgradu potpuno neočekivano pojavili tehničari našeg najdražeg ISPa i vele da su tu da postave instalaciju za optiku!?
Reko dobrodošli, bilo je i vrijeme da dođe malo civilizacije u selendru koja se zove Istra.
Ima netko ideju kako to dalje ide sa stambenim zgradama?
Jer ovi likovi ne znaju ništa reći, oni su tu da postave kanalice od stare tel. razvodne kutije na svakom ulazu u zgradu do svakog stana. Kako su tel. ormarići na vanjskom zidu, uredno su izbušili termo fasadu i postavili kanalice. Ubacili kolut optičkog kabla i ostavili tako da visi van. Navodno sad dolazi neka druga ekipa koja će od kutije ispred zgrade povući do ormarića. Nakon toga bi mi trebali biti kontaktirani od strane HTa i dogovoriti priključak.
Ono što mi nije jasno, veli tip da ne smiju koristiti stare kutije od telefona niti u stan gurnuti optiku po postojećim cijevima!?
Zgrada je stara 15g i iz kutija idu debele cijevi i uredno bi se pokraj postojećih parica mogla progurati i optika. Postoje razvodne kutije za stanove itd.
Zašto mora instalacija optike ići izvan zida i sjebati fasadu i zidove unutar i izvan zgrade?
c-shadow je online   Reply With Quote