View Single Post
Staro 21.12.2019., 13:24   #4060
float
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2017
Lokacija: St
Postovi: 47
Citiraj:
Autor extasy Pregled postova
Nakon podizanja brzine na 500/250 primjecujem dosta usporen net ali tek sad san pogleda detaljnije i vidim da mi je velik packet loss. (mozda i nije tocno tad problem nastao ali kako me nije bilo tu dugo vremena tome bi pripisao)
MTU sam smanjio sinoc i stanje se popravilo, ali jutros opet katastrofa nakon reconnecta...
Ima li ko ideju?!


S obzirom da si iz Splita ka i ja, iman isti problem već misecima. U jednom trenutku je bilo dobro pa posli opet ista situacija. Ukratko šta san primjetia je da ima neki node di nas može spojit di ništa ne valja, pola ruta droppa nenormalno, packet loss ogroman, brzina užasno jadna. Kad mi se to dogodi (a kad mi treba stabilna veza, npr iden bacit gejm) resettan pppoe client dok me ne pogodi dobra centrala i onda latencija i loss budu top.

Svakako ne znan kako im prijavit problem niti iman volje pošto bi trebalo doć do nekog ko se razumi u ove stvari a to moš pari mi se jedino ako nekog znaš iz ht-a jer nema smisla uopće pokušavat priko tehničke službe. Iskreno mi više ovo resettanje ide na k da pravo kažen. Vrtim isto mikrotik ali situacija je identična i sa speedportom.

Iman post od prije par miseci na temu ovog, http://forum.pcekspert.com/showthrea...80#post3295680. Tako da iskreno dno dna šta se ovog tiče, baš razočarenje. Nisan siguran ovo nisu primjetili s obzirom da traje misecima.


edit: interesantna stvar je da latencija je u redu (većinom vremena barem), ali loss bude velik -- svaki četvrti paket mi je izgubljen, pa eto, ako kome koristi
float je offline   Reply With Quote