Tema: Automobili
View Single Post
Staro 16.11.2018., 09:22   #40515
GoGzS
Premium
 
GoGzS's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Novi Zagreb
Postovi: 979
Citiraj:
Autor Problem Pregled postova
Kolege, jel ima možda netko od vas Volvo V40, zadnja generacija? Razmišljamo žena i ja da promjenimo moj auto i mali volvo nam je ok. Pikiramo ne redizajn, rabljeni star do god dana, 20-30k km, oprema inscription ili r-design. Opcija je i benzin i dizlo, i manual i automatik. Bitna mi je kvaliteta interijera, zvučna izolacija, pouzdanost, potrošnja da je u granicama normale (ne tražimo auto koji radi gorivo u vožnji ). Što se tiće tog švedskog dizajna, ok nam je

Hvala
Moji imaju 2015. godiste, D2 (120 konja, 6 brzina manual). Nisam siguran da li je to momentum ili inscription (slika: https://imgur.com/a/QuQCWhT ).

Stvari koje su mi zakon:
Sjedala su zakon*, stvarno je udoban za vozit na duze staze. Interijer opcenito je stvarno high quality te obozavam design unutrasnjosti (ja osobno vozim Volvo S40 2001. godina, I to mi je the interior, nikakve pizdarije, minimalisticki i jednostavno, to stvarno volim). Audio sustav me iznenadio, bas je gust slusat muziku na duze relacije. Handling isto zakon, za najslabiji model autic je iznenadjujuce zabavan za vozit (humor mi je da u meniju u settingsima ima performance mode hahaha). 6. brzina je cool, 130-140 na autocesti, buka nikakva u autu.
Inace nisam fan digitalne konzole, ali ima jedan skin za brzinomjer etc. koji dobro izgleda i ne mogu se na to zalit. Cak i na najjacem suncu super vidljivo, citko i prirodno izgleda.
Potrosnja je isto zakon, stvarno malo trosi za ono kako ide + start/stop odlicno radi u gradu (ja inace ne volim to, pogotovo na dizelima, ali ovo je stvarno smooth), jednom prilikom smo potegnuli Stuttgart - Zagreb, i kad smo stigli u Zagreb jos je bilo za 400tinjak kilometara u tanku pa sad racunaj, u tank stane 62L.

Stvari koje su mi meh:
Sjedala cesto idem na roadtrip sa par ljudi, i obicno idemo sa 2 auta, no zna se desit da nas samo 5 ide pa idemo jednim. Zadnja klupa u V40 fakat nije napravljena da iza sjede 3 osobe, koliko god male bile. Za 2 osobe je supercomfy i ima mjesta i za noge (osobe prek 190cm mozda gore budu malo klaustrofobicne sto se tice glave), ali taj srednji dio klupe je stvarno meh. Kad se montira sjedalica za bebu zaboravi da ce uz bebu jos 2 osobe iza sjediti.

Stvari koje su mi uhhhh, jao:
Okretnost i preglednost. Cak mi je moj S40 laksi za vozit od tog V40. Imam osjecaj da mu je radius okretanja 10km. Polukruzno negdje tight u gradu, lol, sretno I neznam, malo staklo iza i sve skupa, malo mi je nepregledan. Navikao sam se na preglednost u svom S40
GoGzS je offline   Reply With Quote