View Single Post
Staro 14.10.2020., 14:20   #52
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova
Aliexpres kakvih 60 kuna jedan.

Mislim da oni predpostavljaju da je graficka rudarila, a kako vec svi znaju da nitko na kugli zemaljski ne rudari sa defaultnim BIOSom pa tako onda i oni kazu da je BIOS promjenjen.

Koliko sam ja istrazio jedino mogu znat da je BIOS promjenjen ako posalju nekamo u tvrtku i da onda oni to tamo istraze tako da izvade cip ili nesto tako...

Mislim da treba njih insta prijavljivat pa nek se dogovaraju sa inspektoratom oko BIOS-a.
Predpostavljamd a si na racunu imao kakvih 5 ili 6 graficki.

Ovo je ujedno i lekcija da kad kupujete graficke za rudarenje napravite to ovako:
udjite u ducan kupite jednu, platite, dobite racun i izadjite iz ducana. I to ponovite 5 puta ili koliko puta vec treba... tako za 2 ili 3 godine nece moci zakljucit na osnovu racuna da je BIOS diran.

Uostalom ako i video modifikaciju BIOS-a, odnosno mogu eventualnop vidjet datum, to ne zanci da GPU nema garanciju, uostalom oni sami daju BIOS na svojim web stranicama.
Samo je jedna na računu, čak nije ni rudarila dugo, samo par mjeseci, a onda preko godinu dana kod djece u kompu...kupljeno u Linksa, a oni šalju u neki ovlašteni Asus servis...ajd da je elektronika crkla pa bi nešto rekao, ali otišao je ventilator

Ali ko što reče dada-as, što kad radiš zamjenu biosa sa onim kojeg skineš sa stranica proizvođača

Ovo je zeznuto i za ekipu koja kupuje polovno, pa odluče platiti malo više jer "kartica ima još godinu dana garancije",
a onda te ovako otpile

Zadnje izmijenjeno od: segregator. 14.10.2020. u 14:32.
segregator je offline   Reply With Quote