View Single Post
Staro 06.03.2020., 09:05   #1108
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
ja sam mislio da zelim 4k gaming, ali kad se to sve svede cjenovno na papir - ne isplati se nikako. cijene high end gaming opreme koja pocne kostati kao polovni auto srednje klase nema smisla osim ako nije kompetitivni gaming. i dalje preko 60% ljudi gejma u full HD-u, tako da bi svako realan ciljao taj segment. 1440p je cak tek na 5.5%. Da preuzme 50% sharea od FullHD korisnika, to ce im doprinijeti dovoljno prihoda da se eventualno pocnu boriti za primat s Nvidiom negdje u buducnosti.

mislim cijene grafickih kartica od 10k kn, pa procesori i maticne koje te kostaju 15k kn, pa ti tu treba i monitor sa high ref rateom (4k) koji ce te kostati vise od 5k kn (preko 10kkn u dual setupu). dodjes do +5k EURa ko nista za gaming rig i to reakreativni gejmeri (osnovno skolci, srednjoskolci) si ne mogu priustiti i ne mogu nagovoriti roditelje da im to kupe. ostaju samo profici, entuzijasti koji imaju love i stari prdonje poput mene koji bi si to mogli priustiti, ali cemu. malo sam generalizirao, ali to je trenutna cinjenica da je HW postao toliko skup za high end, da je neisplativ. dok za full HD gaming za relativno ok novce mozes imati super setup i igrati s visokim FPSom. high end davno prije je bio da ti Quake2 ide preko 60Fpsa, sada je high end da nova igra bude zakucana u 140FPSa
__________________
Psycho je offline   Reply With Quote