View Single Post
Staro 29.10.2014., 20:06   #3149
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,008
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Trebao bi ići na privremeni izvoz putem špedicije što za mob košta 500kn, a za tvoj paket sigurno još više. Prema tome, računaj da si prošao jeftino.
btw, ako ne ideš preko špedicije, očekuje te plaćanje pdv-a (opet) kad ti se paket vrati. A ti sad vidi šta ti je isplatljivije.
Na RMA ne mislim slati iako bi trošak špedicije trebao ići po računu a ne po kilaži. Ne isplati se mi se nikako, uređaj koštao 110$, ali da šaljem je 200+ kn i još skoro 200 PDV-a kad mi pošalju natrag. Sad dižem dispute i idem se svađati s bandom, tražim full refund bez povrata pa što ispadne. Popizdio sam i otvorio, na pločicama unutra su reciklirane prastare komponente, izgrebane, istumbane i valjda pregrijane tijekom lemljenja. Ne dolazi u obzir da popustim bez borbe. Da je roba ok i da se razbila putem ili da je krepala, ono ajde, dogodilo se, nek ide na moj konto. Slao sam xiaomija na RMA, platio i nisam se bunio. Znao sam da kupujem kopiju uređaja, ali ne mogu mi stare kondenzatore i izgrebane napuhane releje zalemiti i prodavati pod novo. Ali kad su mi ovako nešto uvalili... sad ide dispute, claim pa neka aliexpress odluči. Mislim da su znali što je jer čim su vidjeli sliku iz device managera pod windowsima kao hw je u pitanju i vratite ga natrag. Seller ima rating 11k (98.5%) i 250+ ordera na tom itemu.
c-shadow je offline   Reply With Quote