View Single Post
Staro 11.02.2009., 12:52   #52
A-V
Premium
 
A-V's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 293
Planiram novi i7 komp (920) koji bi oc-ao pa me zanima par stvari od onih koji znaju odgovoriti.

Gledam ploču Gigabyte EX58 Extreme, jel ima tko kakvih komentara? Konkretno koji su sve memorijski multiplieri mogući? Samo 6 i 8 ili sve do 14? Zašto nigdje nema neparnih multia? Ili ima neka ploča koji ih ima?

Dalje, mišljenja o memoriji Corsair DDR3-1600 TR3X6G1600C9 6GB KIT (3x2GB)? Nemislim raditi veliki OC, ali bi rado iskoristio svih 1600MHz koje omogućuje ova memorija. Međutim zbog multia memorije to bi značilo da moram imati BCLK na 160 pa onda x10 ili 200 na x8.
BCLK od 200 mi je previše jer teško da će biti stabilan komp (želim stabilnost 24/7 i temperature do 75), a 160 mi je možda malo premalo.

Pitanje za memoriju je - mislite li da bi radila na 1400 C8, s obzirom da je deklarirana za 1600 C9? U tom slučaju bih vjerojatno išao na BCLK 175 i multi memorije x8 ali sa sniženim C9 na C8. Prema googleu i svim OC threadovima koje sam pročitao BCLK na 175 (3.5 GHz) bi trebalo raditi i bez podizanja napona, to bi me veselilo . Osim napona memorije, to bih digao na 1.65 koliko kažu da treba i da se smije bez diranja ostalih napona.

Skoro zaboravih, hlađenje bi bilo Noctua NH-U12P SE1366 o kojem sam čuo mnogo lijepih stvari.

Nov sam u OC, a želim početi sa izborom komponeti koje će odgovarati potrebama mog OC-a. Puno sam već pročitao o OC-u i7 procesora kako ne bi postavljao glupa pitanja, nadam se da nisu glupa. Svašta sam nadrobio ovdje, nadam se da će me netko razumjeti i odgovoriti na što veći dio mog teksta.
A-V je offline   Reply With Quote