View Single Post
Staro 19.03.2018., 14:14   #656
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,791
Tesko je dati neku preporuku za lcd zbog lutrije panela. Naime nazivno isti model istog proizvodjača se moze jako razlikovati jedan od drugog. Ukoliko vec moram preporucit cu dell ultrasharp modele. Ako nista drugo od 3-4 komada koje sam imao prilike isprobati u zadnje 3 godine niti jedan nije imao primjetan bleeding. Medjutim postojala je razlika u prikazu boja i kontrastu. Relativno nedavno sam napravio usporedbu dell-a u2715h i u2515h. Moram reci da je razlika bila velika i vidljiva u korist manjeg monitora, tj isti je imao bolji prikaz boja i posebno bolji kontrast i prikaz detalja u sjeni.
Samsung crt se mozda najlakse nadje jer ih ima na njuski brdo. Mozda nisu vrh ali ako se ulovi dobar primjerak sa ostrom svijetlom slikom i dobrim prikazom boja isplati se dati 50kn.
obicno najbolji samsunzi imaju dynaflat x cijev (dfx sufix)
Ovo na parkingu ti je skola da ne kupujes vise na slijepo. Kao sto je kolega calypso rekao treba nastojat ulovit kvalitetnije modele ali to automatski ne znači da je dobar. Ukoliko su isluzeni i sa gomilom radnih sati ak je slika u komi badava ime.
Problem ovih jeftinijih marki crt monitora cesto nije sama cijev vec ostala elekronika koja je smece. Ukoliko ti je taj hp 19" dobar mozda ti i netreba nesto bolje. Ostra slika npr 1280x960 je dobar znak. Ukoliko je slika pri tome svijetla i sa dobrim prikazom boja u pustim oglasima njuskala neces lako naci nesto bolje. Ukoliko je pak dobar prikaz boja i svjetlina i konvegencija,a ostrina da bi mogla biti bolja mozda se isplati monitor otvoriti i potenciometrom malo popraviti focus (samo oprez, tu se moze i glava izguubit tj nije rabota za svakoga a moze se zaradit i nesto x zraka -ja vec nakupio toliko da u noci svijetlim )
Dakle to ide ovak: los prikaz boja-u smece
Nemogucnost namjestanja ostre slike barem u sredini: u smece
Konvegencija u banani i nepopravljiva geometrija . u smece
Previse zagasita slika: ukoliko ne pomaze manje hz u smece.
darkijas je offline   Reply With Quote