Tema: TV Antena
View Single Post
Staro 14.04.2011., 19:57   #51
Ranma 1/2
Anything Goes Martial Art
 
Ranma 1/2's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Tendo Dojo
Postovi: 542
Citiraj:
1. Tvoja pozicija.
2. Pozicija odasiljaca sa kojih se hvata tv program. ( svih nasih te BiH i SCG ).
3. Frekvencije Svih kanala koji se prate/gledaju. ( ne treba u MHz nego je dovoljno npr: 24-ti, 44-ti, 52-gi itd... )
4. Razdvojit na karti oznake odasiljaca/kanala za analogiju i DVB-T.
ulovio sam malo vremena danas i složio neku improviziranu kartu: moja pozicija i odašiljači

lociran sam malo ispod Velike Gorice i sa Sljemenom imam optičku vidljivovst pa to nisam ni označavao. recimo da me ne zanima ništa istočno niti južno od mene, dakle želim samo malo bolje hvatati slovenske programe. označio sam 4 slovenska odašiljača koje mi je ponudila editirana karta. međutim ne znam da li ima još neki s kojeg bi mogao uloviti signal.

popis programa i frekvencija je sljedeći:

hrvatski programi:

CH25 - 506 MHz - HTV1, HTV2, RTL, Nova TV
CH42 - 642 MHz - SPTV, Z1, Net, Jabuka, CMC, Kapital Net
CH48 - 690 MHz - RTL2, Doma TV
CH57 - 762 MHz - TV4R, TV Plus

slovenski programi:

CH45 - 666 MHz - SLO1, SLO2, SLO3, Kanal A, POP TV, Info TV, Vaš Kanal
CH64 - 818 MHz - Pink SI, TV3, Norkring
CH27 - 522 MHz - RTS, TELE M, SLO1, SLO2, SLO3, Kanal A, POP TV, Info TV
CH52 - 722 MHz - VTV

zelenom bojom sam označio hrvatske programe koje hvatam i sa njima nemam problema. slika je super čak i kad antena ne gleda direktno na Sljeme.

plavom bojom sam označio slovenske programe koje također dobro hvatam ali ponekad malo slika prekida i dođe do slabljenja signala, posebno kad je loše vrijeme vani. magenta bojom sam označio slovenske kanale koje hvatam ali slika nije baš stabilna. često bude jittera i onih kockica, ili se malo izgubi zvuk. za kraj crvenom sam označio slovenske programe koje slabo hvatam a ponekad mi javi nema signala.

ono što bi je bitno da, ako je ikako moguće, ove plave i magenta prebacim u zelene

trenutno je vani jedna kratka logaritamska antena. ako se ikako može dobiti bolje slika sa postavljanjem još jedne takve i nekih pojačala molio bih za savjet.
__________________
"Water! Why does it always have to be water?!"

Ranma 1/2 je offline   Reply With Quote