View Single Post
Staro 02.08.2011., 10:01   #23
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Privodim projekt kraju napokon, odužilo se puno više nego što sam mislio jer nikako da uhvatim vremena za penjanje po krovu.

Ovako na probnom testu u dvorištu, bridge mode između 2 AirLivea radi super no kako sam odmah htio da se po kući može bezbrižno hvatat signal laptopom, mobitelom uzeo sam i TP-Link TL-WR543G. Digao sam na njemu AP i imam dobar signal, ali sad treba spojiti sve skupa u jednu cjelinu, odnosno AirLivea koji je u bridge modu i TP linka koji će glumit AP.

I sad pitanje kako? Da li da uštekam mrežni kabal koji ide iz Airlivea u WAN port ili u neki od ostala 4 LAN porta? Hoće li AP odraditi/prokužiti sam što treba napraviti sa signalom sa žice i prosljediti ga na WiFi ili moram podešavati nešto u postavkama?

Što se tiče samog bridge moda, sedmica mi se sama spoji bez problema na mrežu sa automatic postavkama, eventualno treba restart prvi puta. No XP radi malo probleme pa moram podešavat IP kompa i gateway stavljat od Airlivea.

Ovo gore unaprijed pitam, nisam još ništa pokušavao spojit ali da netapkam u mraku kad uspostavim.

@Nikky nisam se ni sjetio pogledati da li bi mogao izvesti to unutra, iako sumnjam jer nemam baš iskustva s lemljenjem na sitno. Za drugi put možda.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote