View Single Post
Staro 25.04.2011., 23:58   #14
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
Naravno SE515 flashnit u optimin anex da bude Dynalink jer onda podržava Access Point and Wireless Repeater Function pa može i bez lan kabla.
Ispravak !

Kako imam tih raznih AP reko idem probat, malo morgen. SE515 AP Wireless Repeater Function radi isključivo između 2 ista se515.
Znači nisam se uspio zakačit na ZyXela niti Canyon CN-WFAP SA se515 iako oba uredno imaju izlaz na net. Malo sam i testiro pa evo dojmova.
Lan kabl iz modema u prvi se515, dhcp isključen, wifi u ap-wrf, a onda ima bočni zid sa vratima, pa na 5m još jedan bočni zid sa vratima, pa bočni zid od kupatila i otvorena šupa u produžetku,
uglavnom do drugog se515 je 25-30m kroz ta tri zida, prvi na "punu" ciglu a druga dva na "pol" cigle. Stumbler na lapu kod pozicije tog drugog ( u šupi ) je za prvi se515 pokazivao ~-80.

Drugi sam konfiguriro isto kao i prvi, znači isti ssid, kanal i onda ošo sa laptopom u bašću koja je 50m do žice.
Optičke vidljivosti nema iz bašće iako je šupa otvorena jer poprečke ima svinjac sa krovom, tak visok 2,20-2,50.
U bašći par šljivica a lapotop je bio na stupu od vanjske ograde 3-4m od višnje koja ima par grana baš da smetaju.
Strumbler pokazuje ~-75-70, veza stabila, brzina ful no ping sa deafultnih 50 je skočio na 120-160, kako koje mjerenje.

Inače Canyon CN-WFAP ima Universal Repater fićur pa sam i to isprobao, spaja se na sve živo, ZyXEL, se515, komšijin sagem neki ( moram mu reć da je na vjetrohebini ),
mjerenja pokazuju slično no ima odvojivu antenu pa je možda bolji izbor nego modati se515. Uglavnom ako sam ja evo uspio prevalit skoro 100m bez optičke vidljivosti sa 2 se515 ili 1 se515 i
Canyon CN-WFAP onda bi to sa vanjskim antenama i optičkom vidljivošću 100% išlo. Nema ništa nego do praktičnog rada/probe a i pobriso sam prašinu sa AP-ova malo.
silver_tip je offline   Reply With Quote