View Single Post
Staro 06.02.2019., 11:54   #4972
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,868
Citiraj:
Autor Kirkpatrick Pregled postova
Napisao originalno na forumu.hr, ali možda netko i ovdje zna...

Gospodo, može li tko pomoći Kodi (i network) newbiju da najlakše spoji Android Box Kodi s hard diskom koji je spojen na PC? Uspio sam preko UPnP, pa tako kad pokrenem Kodi na računalu, radi i na Android TV boxu (Minix). Glavno da radi, ali na boxu nemam fini izgled biblioteke kao što je na PC-u. Npr: https://i.imgur.com/sYB31MH.jpg

Na boxu mi je poruka: "Library section is currently empty. In order to populate it,..." pa onda moram browsati do files, te tako doći do serija/filmova na PC-u. To je u redu za mene, ali želio bih i obitelji olakšati gledanje, a vjerujem da bi se puno više snašli s kodijem izgledom kao na slici gore.

Vidio sam neke filmiće na Youtube-u koji govore o SMB, i kako omogućiti isti, ali na mojem (hrvatskom) windowsu 10, nemam uopće tu opciju, samo SMB direct (https://i.imgur.com/PAtB4ju.png). Mislim da više nemam niti homework. Jel bi uopće takav share omogućio izgled biblioteke kao na PC-u?
Kvačkaj sve pod settings/services/upnp-dlna (share my libraries) postavkama.
Ja sam prije par godina koristio share-anje kolekcija na nacin da sam ih drzao na WD 4tb prenosnom HDDu koji je bio spojen na nexbox. TV u drugoj sobi je vukao preko upnp-a, a kodi u trecoj sobi, preko nfs protokola. Sad se bas ne sjecam sta mi se sve prikazivalo od slicica i opisa....
Samba protokol nikada nisam uspio upogoniti kako spada. HD je uvijek štekao. NFS is wtg.
... Ili centralni nas server gdje na kraju svi zavrsimo jer je to jedino univerzalno rjesenje ... pa si miran jednom za sva vremena.
Ako nece tako, mozes sloziti u kodiju da ti sve te libraries staff thumbe, fanarte; .nfo s opisom, sprema u folder od filma/serije pa kad povlacis sa druge instance taj drugi kodi, dobije sve "servirano".
... pa googlaj u tom smjeru, jer ja sam to odavno pozaboravljao, ali moras malo zagrebati u .xml datoteke
Tako su u biti "libraries" funkcionirale u samim pocecima.
EDIT:
ili najjednostavnije rješenje ako ti nisu bitne tvoje kolekcije; Slozi quasar ili elementum addon i zaboravi sva ta DL sranja i zayebancije
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom

Zadnje izmijenjeno od: Ziiky. 06.02.2019. u 12:19.
Ziiky je offline   Reply With Quote