View Single Post
Staro 25.08.2013., 22:47   #12
[Psyho]Cox
Premium
Moj komp
 
[Psyho]Cox's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Opuzen/Zagreb
Postovi: 345
Citiraj:
Autor Los Sam Pregled postova
Sestra je pred godinu i pol uzela protuprovalna vrata za stan nakon duzeg istrazivanja na ZG trzistu. Po nekakvoj cijeni i kvaliteti odabrana je firma protectum vrata. Rade 4 izvedbe vrata, ona je odabrala 2.
http://www.konradsat.com/index.php?k...=specifikacije

Jako je zadovoljna za sada, zvucna i toplinska izolacija su jako dobre, vrata se nisu niti malo objesila niti su se ostetila, decki koji su bili na montazi/demontazi su odlicni, kao i covjek koji je radio zavrsnu obradu - nije bilo potrebe da se nes iza njih radi. Stari je gradjevinar i nije imao nikakve zamjerke.
Ona je uzela verziju sa 2 cilindra, bijele boje, a biras kakvu oces, tada je dala ukupno 4900kn.
Ja sam prije tocno godinu dana stavio na stan protuprovalna vrata i jedna od firmi je bila ova gore navedena. Ako se dobro sjecam, imali su troja vrata u ponudi i bila su klasa zastite 2 i 3. Ovisno o dimenziji vrata koja se stavljaju (ili koja su postojeca vrata koja se zamjenjuju) ovisi koja ce vrata oni ugraditi. Svidjeli su mi se, ali sam to htio rjesiti hitno kroz manje od tjedan dana pa nisam uzeo kod njih.

Stavio sam vrata iz firme Unis. Bio kod njih u ponedjeljak ili utorak, i u petak sam imao postavljena vrata na stanu. Odabrao sam ih zbog nekih preporuka po drugim forumima, jer imaju talijanska vrata (isto nikako nisam htio kineska, koja ako se jednom rastelaju nikad ih vise ne mozes postelat ili ne daj boze da ti se pocmu tesko zatvarat i jednom i zatvoris pa ne budes mogao otvoriti, platit ces intervenciju suplje od vrata) i jer su mi to obecali odraditi u roku koji mi je bio vrlo bitan.

Mislim da sam u ponedjeljak obisao nekoliko (5-6) firmi po Trešnjevci, Malešnici i Španskom i u utorak sam se vratio u Unis da kupi vrata koja sam odredio. Taj model vrata koji sam kupovao oni standardno imaju na skladistu i jedino sto im treba je informacija o tome koje ce boje staviti na jednu i drugu stranu, tako da su u srijedu vrata bila gotova. U cetvrtak popodne i petak ujutro je lik (neki njihov kooperant) skinuo moja stara vrata i stavio nova. Mislim da je u cetvrtak popodne ubiti to sve obavio, a u petak je onda obavio gletanje.

Sto se tice vrata, zasad nisam imao nikakvih problema. 100% su talijanska i zvucna izolacija im je puno bolja od drvenih koja smo zamjenili. Cijena je bila 4000kn - 10% =3600kn za vrata. Demontazu starih i montazu novih sa lajsnama u boji vrata te granitnim pragom sam platio koji ~1300 kn dodatno. Znaci malo manje od 5000kn sve skupa.

Kad sam kupovao svi (par kolega iz ureda i jos neki ljudi) su spominjali Mitru (Trešnjevka). Bio sam kod njih i vidio da nemaju vrata ispod 7000kn. Kako nisam mislio bas toliko izdvojiti za vrata a i vidio sam da ima i nekih povoljnijih opcija, nisam se odlucio za njihova vrata. Ne mislim da sam nesto pretjerano losije prosao.

U subotu prije kupnje sam otisao na istok grada i bio sam u Osoru. Njhova su vrata isto bila skuplja (mislim od 6000kn navise). Jos sam taj dan obisao i Tik door u Sesvetama jer sam nasao neke dobre komentare po forumima (kao solidni a ne preskupi). Komentari o povoljnim i dobrim vratima su se pokazali dosta starima jer su i oni imali skuplja vrata (od 6000kn navise). Imali su u ponudi i neka jeftina, kineska za upola manju cijenu (ne sjecam se tocno koliko), ali to za mene nisu nikako bila dobra vrata i nisam ih razmatrao za uzeti.

Jos sam bio u Centru Prečko (ne sjecam se imena ali se sjecam da su isto imali vrata iznad 6000kn - ime je RapaNui). Onda sam gledao neke na Malešnici (HLM centar) koji su imali tako jeftinija vrata (manje od 3000kn) ali su to bila sve kineska.

Imao sam negdje popis sta sam sve gledao i zapisao sam neke komentare o svima, ali nije bitno, ukratko (ili bas i ne ) sam napisao one koje sam obilazio i kakvi su bili dojmovi.
__________________
Najgore se sekirat!!!

Acer TimelineX 5830G

Zadnje izmijenjeno od: [Psyho]Cox. 25.08.2013. u 22:53.
[Psyho]Cox je offline   Reply With Quote