View Single Post
Staro 13.01.2018., 13:52   #7
Perestrojka
CNE @ Verne global DC
Moj komp
 
Perestrojka's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Reykjavik, Iceland
Postovi: 493
Pa tako sinoc stigne nekakav paketic, zbunjen postar, zbunjen i ja sam ( zbunio me on svojom zbunjenoscu )

Ugl, zbog velicine / tezine i limita dostave, posiljka je krenula kao 2 paketa, u jednom komponente, u drugom Fractal.
Naravno, ne bi bilo zanimljivo kad je jednostavno, pa se netko tamo u shopu sjetio okaciti papirologiju za jedan paket, a drugi putuje na "slijepo" bez dokumentacije i kao takav zapinje na svim mogucim carinama i kontrolama...



Nadam se da kuciste dolazi danas ili 'ovih dana'.

Krecemo sa instalacijom GPU bloka, posto je GPU odavno rasturen i ceka na stolu.




TIM koji se koristi za build je.md.rmal Grizzly Hydroaut




Montiran blok






Baza builda, 7820x + Asus X299 Prime-A



Monoblok za plocu



Ploca u 'out of the box' stanju





Prvo se skinuo original hladnjak sa naponske regulacije, aka. 'portabl Cernobil' sekcije



Nakon toga CPU je ubacen u socket.





Thermal padovi stavljeni na naponsku regulaciju.





Nisam bio siguran da li termal padovi idu na zavojnice i u uputama bloka ne stoji ista o tome, samo je navedeno da isti idu na mosfet-e ( naravno ), ali zlu ne trebalo, pokriven je i dio zavojnica iznad kojeg dolazi dio monobloka ( koristeno je 2 sloja termal padova, posto ima dosta prostora izmedju bloka i zavojnica, te jedan sloj padova nije dovoljan ).

Monoblok montiran



Ovaj blok dolazi sa RGB izdrk*tinama, pa tako imamo i dio zica od LED stripa koji strse sastrane. Buzir je malo tvrdji, pa ga je tesko saviti pod nekim ostrim kutem i valjalo je skinuti taj dio nakon ugradnje.



Skidanjem istog dobivena je veca agilnost zica u tom podrucju, pa ih je lakse sakriti ( koliko je to god moguce bez koristenja lemilice i DIY-anja )



Pa zatim ubacujemo NVMe drive u pripadajuci slot.





Kontakt izmedju 2 dijela hladnjaka i nije nesto ( jako gruba zavrsna obrada )



Pa je zbog tog ubaceno ( lopatom ) malo EKWB Ek.md.rm-a ( nije viskozan kao Hydronaut, a i tu ne ganjamo svaki stupanj )



MBO/GPU kompletirani



Ostatak se nastavlja kroz koji dan kad stigne kuciste.

Zadnje izmijenjeno od: Perestrojka. 26.01.2018. u 17:52.
Perestrojka je offline   Reply With Quote