View Single Post
Staro 18.11.2011., 16:51   #33
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Ja sam napravio clean install i instalirao onaj njegov samsung ssd magician. Poklikao sve za optimizaciju i to je to. ne diram ga više!

Pa iskreno. Boot mi je brži za 5-10 sekundi naspram wd640 bluea. Aplikacije kako koja se brže otvara, ali ono gdje se najviše vidi je:

Dok neš instaliram i radim u pozadini. Dok kopiram neke fajlove nema više zastajkivanja i čekanja da završi. Photoshop i slični (malo mesnatiji) programi se otvaraju skoro instantno. Baš taj "nesretni" multitasking koji uključuje disk više nije nesretni. Da li taj komfor objektivno vrijedi tih novaca naspram standardnog malo bržeg disk (ala wd blue, black i od drugih proizvođača slične perfomanse). Ne, ne vrijedi. (ovdje uspoređujem sa starim cijenama diskova naravno). Ali ono, meni subjektivno vrijedi. Koja je poanta života ak si nećeš priuštiti sa vremena na vrijeme nešto financijski ne toliko opravdano

Također, za laptop je ovo odlična stvar. Ipak, malo manja potrošnja te ono glavno. Sigurnost da ti neće riknuti ako malo jače laptop potegneš po stolu ili ga okineš sa nečim.

Naravno i igre se bootaju full brzo. Skyrim skoro uopće nema loadanja i tako. (ali to je manje važno).