View Single Post
Staro 07.11.2011., 13:20   #56
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor donbon Pregled postova
Neka manje piše, više čita.
Ovo bi trebao biti naslov za svaki put kada se razgovara o SSD.

Dosta čitam na netu o SSD. Jer i sam namjeravam nabaviti jedan.
Ali toliko filozofije i nebuloza oko storage-u već dugo nije bilo.
Ljudi se toliko trude ¨petirat¨ svoje SSD-ove.
Ne smije se defragmentirati jer skraćuje vijek. Ogromna panika hvata nove korisnike oko AHCI-a.
Da li ga uključiti ili ne? BSOD se opet vraća na velika vrata. Dugo ga nije bilo!?
Foldere Users i program Files se premještaju na sekundarni disk, jer nije dobro da SSD toliko piše.
Novi OS W7 očito opet ima stare duhove u sebi jer puno ljudi prijavljuje da W7 ne prepoznaje SSD. Vidim ga u BIOSU,ali W7 se izgleda voli našaliti i ne prikazati SSD u disk menagmentu. Prije svake instalacije novog SSD, fizički ¨obavezno¨ moraš iskopčat svoj stari HDD. Jer zlu ne trebalo, W7 se možda neće svidjeti stari HDD i novi SSD.Obavezno ukopčati novi SSD u SATA0 port jer možda prilikom prvog bootanja SSD neće raditi.
Instalacija sa bootabilnim USB stickom na SSD se priznaje kao herojsko postignuće.Ma stavit ću bolje DVD zlu ne trebalo.
Nije mi namjera bilo omalovažavati nove tehnologije, ali ako su toliko osjetljive onda ću se radije ostati na HDD. Ili kako bi jedan genije rekao.
Time will tell.
Ti si momak previše zabrijao. Tj previše čitaš
Ahci uredno uključen, bsod niti jedan, svi folderi po defaultu tamo gdje i trebaju biti, w7 prepoznaje ssd sa još 3 hdda u kompu i 2 prže, ištekan ssd, uštekan u drugi komp, sve radi bez greške, radi ukopčan u bilo koji sata port (isproban u svih 8 i u sva 4 na drugom kompu), instalacija na nekoliko ssd sa usb bootabilnog sticka prošla 10x bez problema, itd itd.

1. Ne gledati sve sa negativnog aspekta
2. Ne previše čitati
3. Prije kupnje se informirati o lošim serijama ssd-a određenih proizvođača, te shodno tome kupiti nekakav preporučeni model, tipa samsung 470.
4. isprobati pa onda mudrovati o nečemu
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote