View Single Post
Staro 10.03.2010., 23:32   #143
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 2,987
Citiraj:
Autor wireless_os Pregled postova
Pa ne znam, meni evo radi sa tim driverima. Nisam nikakve druge stavljao, sve kak je doslo... kazem samo sam na routeru promijenio tu jednu postavku i sada radi odlicno kao i na MS Win....
Super ako ti radi. Imam dva identicna usb s rtl8187 chipsetom i jednu PCI karticu s 8185L chipsetom. Obje ubuntu prepozna bez problema i to proradi. Problemi pocnu kad ja to stavim u masinu koja je 24/7 na netu i jos vrti torrente. Onda se to zblokira svakih par dana i moram rucno izbaciti i ponovno ucitati modul da proradi. Ili to ili se sam tak prebaci na 1Mbps i ne pomaze nista osim gore opisanog postupka. Da ne bi bilo zabune, isprobano na dva routera. Trenutno je u tom stroju ova rtl8185 kartica, ali s winxp driverima preko ndiswrappera (distra 32-bit) i radi bez problema. Blokne mozda jednom u mjesec dana. Pored toga imam jos jednu karticu s marvell chipsetom koju nikad nisam natjerao da radi pod linuxom i jedan novi edimax usb s ralink 3070 chipsetom za koji sam nedugo kopao po kodu da ga skompajliram i da to proradi, a driver je malo zesce sranje, vidi se po kodu. A fala bogu da sam C zaboravio od faksa, davno to bilo :-)
Atheros chipset na laptopu zato radi odlicno, nikakvih problema.
c-shadow je offline   Reply With Quote