View Single Post
Staro 16.02.2009., 14:07   #49
dh41400
Señor Audiophile
Moj komp
 
dh41400's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zabreg
Postovi: 3,280
Citiraj:
Autor darQ Pregled postova
dh41400, vidim da imaš I-ram, toj ludo, i ja sam o tome razmišljao al ne znam kak da to stavim u laptop
To ti za laptop kupujes? ... onda je i Samy overkill

BTW ne znam jel imas mogucnost ugradnje mPCIe SSD-a, pa onda ostavis HDD za prostor, a SSD kao boot ... ofce i nofce jel

Citiraj:
Autor Tomy B. Pregled postova
evo jedna zanimljiva vijest

to je OCZ Vertex serija

za one koji neznaju ova serija nema JMicron kontroler, a biti će tu i Vertex II, koja je navodno ono što je sada Apex u usporedbi s Core serijom OCZ-ovih SSD-a (dva SSD-a na jednom PCB-u u RAID 0 polju)
Ovo je kljucna potvrda onoga sto sam pretpostavljao:

"....BUT all MLC drives slow down when full...reason being they have to erase before write."

Znaci da zakljucimo, prikazani su rezultati SSD-a:
- na kojem ce biti ogranicen Throughput novijim FW-om
- na kojem nema nikakvih podataka, a nije niti koristen prethodno
- u kojima nema niti slova o Random Write/Read testovima
- o kojem nitko nema blage veze kako ce se ponasati pod tezim loadom
- u kojima su koristeni iskljucivo "Engieneering Sample" primjerci
- pouceni iskutvom SSD diskova ... hmmm

Mozda je bolje pricekat kvalitetnije rezultate testova ili mozda cak i ovaj trenutak:

"Indilinx is currently focusing on its third generation controller, codenamed "Jet Stream". It will feature ONFI 2.0 support and a SATA 6Gb/s interface, providing throughput of up to 600MB/s, with a target release date in the third quarter of 2009. Both Intel and AMD are working on new chipsets that will support 6GB/s."

Jedino cime bi mogli iznenaditi trziste jest cijena ... npr. <200$ ... onda bi ovo postao poprilicno zanimljiv segment (ponovni pad cijena ).

EDIT:

MSRP za 120GB model 469$
__________________
The Secret ...

Zadnje izmijenjeno od: domy_os. 04.11.2011. u 13:14. Razlog: spajanje postova
dh41400 je offline   Reply With Quote