View Single Post
Staro 25.11.2021., 10:01   #4
El Meme
Registered User
Moj komp
 
El Meme's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2021
Lokacija: Rijeka
Postovi: 13
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Tosto si prominio adapter ne znaci da si promijenio cip. Iskustveno sam naucio da je realtek govno i direktno od TP linkovog senior inzinjera sam dobio preporuku da uzmem nesto sa Broadcom ili intel cipom, ili njihov t6e ili da nadjem nesto od nekog drugog ali da izbjegnem realtek jer imaju problem sa nekim paketom koji neki routeri salju i to ga zblesira, a ne mora bit niti tvoj router nego susjedni. Vise detala u temi "Katastrofalni TP link T4U"

Taj tvoj koristi isto realtek.
Hvala Vam na preporuci za čitanje, mislim da ću i ja od sada na dalje staviti tp-link na blacklistu xD Malo sam gledao po dućanima i ovaj T6E mi se čini najzanimljivijim... Ako bude bilo mjesta za njega unutar kućišta jer sam uvijek koristio Wi-Fi USB adaptere i nemam ikakvog iskustva s ugrađivanjem PCI-E stvarčica.


Citiraj:
Normalno bi bilo da desktop računalo spojiš LAN kablom na ruter jer tada nema smetnji i ping bude OK.
Pokušao sam to jednom, ali router je u drugoj sobi a bušenje rupa u zidu na žalost nije opcija, žicu sam morao gurati ispod vratiju a ljubimci bi se stalno motali oko njega. Uz sve to, još na kraju mi nije ni radio, jednostavno nije dektektirao kabel... E sada se ne sjećam ako je to bio problem u kabelu ili u PC-u jer smo isprobavali kabel na drugim uređajima ali se stvarno ne sjećam kako je ispalo jer je prošlo već jako dugo vremena. Ż\_(ツ)_/Ż


Citiraj:
To nije ni čudno kad koristiš nano adapter koji nema normalnu antenu već je skraćena
Imam jedan adapter s antenom od prije... Također je tp-link, Archer T2U Plus, no on već od početka ima problema sa spajanjem na router. Ali recimo... Čudno mi je što čak i kada je moj PC jedini uređaj koji radi u kući, i dalje se problemi javljaju. Stvarno sam izbezumljen.

Zadnje izmijenjeno od: El Meme. 25.11.2021. u 11:55.
El Meme je offline   Reply With Quote