View Single Post
Staro 23.03.2009., 21:50   #6
TomRi
Can You Hear Me? 142.8 dB
Moj komp
 
TomRi's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb, Kvatrić
Postovi: 2,068
Citiraj:
Dvoumio sam se hoću li otvoriti ovaj thread ili ne al želim podjelit malo iskustva sa ostalima ipak.
bravo, samo nastavite tako!
svaki info je dobrodošao



Citiraj:
Autor sinke.ZG Pregled postova
gledam sve ove ideje oko hladjenja i padne mi jedna glupa ideja na pamet... sto neuzmete onaj mali frizider za hladit vina ubacite komponente u unutra i bit ce im fino hladno
neće ići
zato što vino ne isijava toplinu konstantno. već samo dok ga staviš unutra.
dakle kompresor se 'bori' sa time dulje vrijeme dok polako pumpa toplinu van iz frižidera u okolinu, i ugasi se.
a sve je vrlo dobro izolirano da bi što manje topline iz okoline ponovno ulazilo unutra, pa da što rjeđe mora opet 'pumpati'.

a PC, pogotovo današnji, jači i 'clockani' izbacuju konstantno po 200 i više watta topline,
dakle taj mini frižider(pa čak ni velika kućna škrinja) s ne mogu nositi s time.
ako misliš da mogu, probaj staviti 2-3 žarulje od 100W na par sati u škrinju pa javi rezultat.
sve bu ti se otopilo. a čak može i kompresor vrisnuti jer nije napravljen da radi stalno.
(dakle isti efekt kao da ostaviš škrinju otvorenom,
imaš stalni priljev topline koju kompresor mora izbacivati, kužiš sada?)

za kućne škrinje pričam, ne tvorničke sustave koji koštaju $$$ i napravljeni su da rade 24/7 ako treba


za PC fazno hlađenje se koriste kompresori sa većom kubikažom, i to obično sa DIY blokom koji je samo za CPU,
a u tvojoj situaciji skupa sa njim u frižideru bi bio i vreli GPU što je definitivno overkill za bilo koju kućnu škrinju.

imaš jedan topic tu na forumu di je član složio hlađenje u kombinaciji sa faznim(iz nekog hladnjaka za pivo u kafiću, ako dobro pamtim) i vodenim hlađenjem CPUa,
pa je morao 5 sati hladiti vodu faznim da bi odbenchao par puta super pi.
jer se daljnjim radom kompresor nije mogao nositi sa tolikom toplinom,
dakle, 24/7 rad nije bio moguć.
__________________
Danas je teško biti budala, prevelika je konkurencija...

Water cooled PC
Moj najveci MOD

Novi hobby: RC model + HD kamera

Zadnje izmijenjeno od: TomRi. 23.03.2009. u 22:15.
TomRi je offline   Reply With Quote