Tema: Terrakom
View Single Post
Staro 24.03.2015., 17:59   #21
Jerry_nidžo
Premium
 
Jerry_nidžo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: KOSORE
Postovi: 226
Terrakom iskustvo nakon nepunih dva mjeseca

Eto još malo pa će proći dva mjeseca (ako veljaču računamo kao puni mjesec) od kada sam korisnik terrakom usluga.
Naime uključen sam u terrakom uslugu 3.veljače, u početku je bilo veliko razočarenje, no moj stav o terrakomu se mjenja na bolje što hoću reći da su mišljenja o njemu kao operateru sve pozitivnija mada ima tu još nekih sitnica koje se mogu popraviti.

No očito je jedno samo galama i prigovori donose željeni učinak, a ne samo sjediti skrštenih ruku i čekati da ti se samo posluži.

Kao što je poznato iz mojih ranijih postova bio sam ljut na njih što mi nedaju administratorske ovlasti nad modemom prije svega radi mijenjanja WIFI lozinke.
Onda sam im na mail poslao razlog zbog čega mi je to potrebno (kao što sam i ovdje naveo) i da su jedini operater koji to ne dozvoljavaju, na kraju su mi dozvolili da mogu imati administratorske ovlasti na modemu, ali prije toga sam morao potpisati da u slučaju vraćanja modema na tvorničke postavke i sl. snosim sam odgovornost.
Naravno da sam na to pristao i potpisao jer me nikakva druga promjena ne zanima osim mijenjanja WIFI lozinke. I kako sam rekao nakon potpisa da prihvaćam odgovornost na kraju sam dobio drugu šifru za pristup modemu s kojom imam administratorske ovlasti, mogu mjenjati WIFI šifru, mogu imati uvid u stanje veze zagušenja i sl.

U međuvremenu sam dobio i i šifre za pristup korisničkim stranicama koje su svjetlosna godina ispred VIP-ovih, no i korisničke stranice imaju neke nedostatke, kao na primjer nemaju za sada (rekli su da će i to uvesti u red) elektronski ispis računa. Naime na korisničkim stranicama se uredno vidi ispis poziva, plaćeni-ne plaćeni računi za pojedini mjesec, ali nemaju uvid što je sve uključeno u račun, mislim na pdf izgled pisanoga računa poput onoga koji šalju poštom.


I opet se ponavljam da samo galama i prigovori daju željeni ili bar približno željeni učinak, tako sam im prigovorio (mail) na brzinu downloada, tako da su mi i taj prigovor uvažili pa sada brzinu downloada imam konstantno iznad 4 Mbs, upload priko speedtesta pokazuje da je iznad 0,50 Mbs no prilikom uploada videa na youtube sam se malo razočarao (možda je to i zbog googla koji stalno nešto mjenjaju, prčkaju pa možda terrakomovci nisu tu ni krivi). Za video od 20-ak minuta koji nije HD trebalo je više od 10 sati da ga upoloada, drugom prilikom sam opet uploadao video od 4 minute i za njega mi je trebalo više od 40 minuta uploada, poslije nisam postavljao videa tako da ne znam jesu li poravili stanje i po tom pitanju.

U međuvremenu također stigao mi je Smartphone, onako izgledom je ne loš, funkcionalnost nije bog zna. Platforma smartphona je android, no ja sam od onih kojima android nije baš legao, puno draži mi je symbian.
Baterija ovog smartphona nije baš jaka strana. Naime ako je u standbayu ono da se ne tipka po njemu potrajat će 2-3 dana, ako surfaš s njim, razgovaraš ili igraš neku igricu ne gine ti punjenje najmanje jedanput dnevno, tako ako ideš negdi na put i oslanjat se na njega bez rezervne baterije ....


I za kraj ću se malo osvrnuti na ovu njihovu aplikaciju za smartphone tzv terramobile.

Ne znam što su oni zamislili s ovom aplikacijom no nevjerujem da će pasti na plodno tlo.

Naime korištenjem te aplikacije smartphone se koristi kao kućni telefon, odnosno pozivi upućeni priko aplikacije je isti kao da zoveš s kućnog telefona. Znači potrošnja je ovisna o tarifi kojom se koristi fiksni telefon, a kako je većina tarifa gdfje se naplaćuje samo uspostava poziva tako će vas svaki poziv koštati 29 lp prema fiksnim telefonima odnosno 89 lp prema mobilnim mrežama.

No zašto mislim da ova aplikacija neće naići na plodno tlo.
Prije svega jer ta aplikacija ovisi o drugome ili WIFI ili nekom mobilnom operateru.
Tko je već kod nekog mobilnog operatera vjerojatno već koristi neku tarifu koja odgovara njegovim potrebama (ja sam na bonove i imam smart tarifu od 1000 minuta prema svim mrežama gdje se naplaćuje jedino uspostava poziva od 29 lipa (kod teramobile je uspostava poziva prema mobilnim mrežama 29 lp) koje još nisam do kraja iskoristio, i imam 1gb interneta koje također nisam iskoristio do kraja jer gdje god mogu spajam se na wifi. tako da su mi povoljniji pozivi kod mobilnog operatera nego kod terramobila), a tu je još i facebook, skyp, viber i sl.
I da jedan od uvjeta kod korištenja terramobilea ako nisi u dometu WIFI signala da bi funkcionirao mora imati pristup i 3g signalu, bez toga je terramobile neupotrebljiv.

Ova aplikacija i ovaj smartphone koji sam dobio za 199 kuna može poslužiti kao još jedan bežični telefon modernog izgleda, jer priko ove aplikacije se mogu primati i slati pozivi korištenjem wifi signala.

Jedino što je pozitivno u ovom smartphoneu je taj što je otključan na sve mreže i osim toga ima utor za dvije SIM kartice, tako da vjerujem da će ovaj smartphone najvjerojatnije završiti na njuškalu.

Eto toliko od mene za ovaj put
Jerry_nidžo je offline   Reply With Quote