View Single Post
Staro 10.10.2021., 18:39   #5069
Haywire77
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2018
Lokacija: Osijek
Postovi: 75
Citiraj:
Autor locks Pregled postova
Fotoaparat ima samo tu namjenu, a smartphone je daleko više od toga. Nema teorije kad negdje idem, da ne ponesem smartphone, a za fotić me baš briga, jer znam da će mi smartphone kamera u 95% situacija poslužiti bez problema.

SLR je za ozbiljno fotografiranje i posao, a ovi kompaktni su prošlost. Smartphonei su ih otjerali, jer 95% ljudi je itekako zadovoljno s onim što nude kamere na smartphoneima, i uvijek ih imaju uz sebe.

Mislim da nisi razumio sve, ovo je kompaktni samo dimenzijama, ali ima senzor koji je neusporedivo veci od bilo kojeg smartphonea, tek nesto malo manji od DSLR-a i razlika u IQ je neusporediva.

Znaci nisam ni ja za DSLR niti mi se to da nositi, ali ovoga cu ponjeti u nekim prilikama kada zelim malo vise kvalitete slike.
Razlika u kvaliteti slike je prevelika da ga nebi uzeo ponekad.

Ono o cemu ti pises da su smartphoni pokopali kompakte vjerojatno mislis na nekadasnje kompakte koji su dolazili sa malim 1/2.3 senzorima i ti se vise i ne proizvode jer zaista nemaju smisla obzirom da je jedan P40 PRO ima veci senzor, ali kompakte poput Ricoha GR, Fujia X100, raznih mirrorlessa kakav je i ovaj Lumix nece tako brzo pokopati jer i dalje postoji ogromna baza korisnika koji ne zele smartphone IQ.



Ovo je fotkano sa P40 PRO...naravno fake bokeh i relativno losa selekcija kose i pozadine.
To su trikovi kojima se mobiteli sluze da bi simulirali prirodni DOF koji fotici postignu velikim senzorom, kvalitetnim objektivom veceg otvora blende kada se bokeh stvori zakonima fizike i optike dok smartphone to ne moze postici prirodnim putem zbog skromne optike i malih senzora.

Jedini mob koji sam koristio koji je na tragu toga je Mi10 PRO i njegova 3.7 kamera i f/2 blenda, ali i to je neusporedivo sa nekim mirrorless aparatom i boljim portretnim objektivom.

Stvar je vrlo jasna, sve zavisi tko sta zeli i kakvi su mu kriteriji...ako su niski onda je smartphone ono sto trebas i to je to...imas ga uvijek kod sebe i to mu je najveca prednost.

Zadnje izmijenjeno od: Haywire77. 10.10.2021. u 18:49.
Haywire77 je offline   Reply With Quote