View Single Post
Staro 08.08.2021., 09:44   #933
mate_j
Registered User
Moj komp
 
mate_j's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2021
Lokacija: Pula
Postovi: 37
Citiraj:
Autor Trotter IT Co Pregled postova
Pitanje, imam R5 5600X, 32GB RAM i prastaru GTX 960 2GB, dva monitora, jedan je 4K.
Bavim se fotografijom, u PS-u i LR-u mi je moguće koristit samo Basic acceleration za GPU, pa obrada zna bit malo usporena. U activity monitoru vidim da je za GPU memorija full iskorištena. Obrada videa je koma, to niti ne pokušavam.
E sad, da li pričekat još neko vrijeme i nadat se da će cijene doći na staro, ili da uzmem sada RTX 3060 za cca 4000kn?

Radio sam donedavno kao digitalni designer u jednoj firmi gdje su prevladavale grafičke 1000 serije. Uglavnom se radilo o 1060, 1660(super) i po novom su počele stizati nove RTX 3000 serije. 2080Ti i istom rangu je koristio isključivo 3D tim samo.


Međutim, 1060 je bila pokoja sa 6Gb rama, dosta ih je bilo samo sa 3Gb, i kada otvoriš koji psd ili bolje psb od par gigabajta, tu krenu problemi. Dapače, niti ja nisam bio izlječen sa 1660 Super od 6Gb. Također bi znao PS pucati, od blokiranja, i najgore od svega raznih artifekata na slikama prilikom micanja layera pa do povećanja i obratno artboarda, čak i nakon nekog vremena rada u nekom simple psd-u, trebao bih ga zatvoriti i opet otvoriti jer bi bio isti problem, dal je bilo do samog Adobea ili Nvidia drivera ne znam. Ali njih nekolica sretnika u firmi sa RTX 3070, apsolutno uživancija Također sada imam 3060 sa 12Gb vRama i radi mi sasvim uredno na privatnom PC sa Photoshopom. Mada niti sa 2060 sa 6Gb nisam imao nekih problema.


Ja bih pričekao pad cijena i išao 3000 seriju svakako.
mate_j je offline   Reply With Quote