View Single Post
Staro 11.09.2018., 20:09   #13
Matta
El Mattador
Moj komp
 
Matta's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Ljubuški<->Metković
Postovi: 1,819
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
802.3af podrazumijeva "minimum 44VDC", tj standardnih 48V.
ako u specifikaciji kamere piše poe 12V - onda je to passive poe.
kombinacija "12v poe" i "802.3af" za isti uređaj je oksimoron. ili je jedno, ili je drugo.
U specifikacijama kolegine kamere ne piše "12v poe", nego "DC12v, PoE (802.3af)". Kao što je kolega pinkskin konstatirao vjerovatno ima DC konektor za napajanje direkt preko 12voltnog adaptera. Sve Hikvision kamere imaju i DC12v konektor i 802.3af/at PoE In, i tako je navedeno u specifikacijama.

Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
mikrotik koji radi na klasičnih mikrotikovih "8-30V" se na 48V neće upaliti. neće se ni skuriti, ali neće se ni upaliti.

uglavnom - testiraj yebogati. ako ti rade na 12V passive poe, riješen problem. hex i vozi.
ako rade na , kako piše u specifikaciji, 802.3af, onda nabavi takav switch.
Opet ponavljam,Mikrotik hEX PoE koristi 802.3af/at specifikaciju i kao takav MOŽE raditi sa koleginim kamerama bez problema.
RB260GSP je druga stvar je koristi passive PoE. Neću reći i da će raditi i neće jer nisam takav setup probao.


Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Ja ti konkretno mogu reći.
POE kamere ne rade s Mikrotik switchevima, bar ove koje mi imamo.
I da, ovo što kaže kolega da nitko ne koristi, je glupost. Svi UniFi AP-ove i kamere koriste 24V passive poe.

Ali uglavnom, mislim da neće raditi.
4 x Hikvision DS-2CD2T55FWD-I5 radi na Mikrotik hEX PoE bez problema;
3 x Hikvision DS-2CD2055FWD-I rade na Mikrotik OmniTIK 5 PoE ac;
1 x Hikvision DS-2CD2155FWD-I radi na Mikrotik cAP ac koji, uzgred, ima passive Poe Out.

I kolega ne govori glupost. Svaki iole ozbiljniji prozivođač opreme za nadzor se već odavno prebacio sa passive PoE na 802.3af/at. Čak i Ubnt, kojeg spominješ, se na svojim novijim modelima kamera i AP-ova prebacio sa passive-a (ili ga nudi istodobno i sa 802.3af/at na nekim modelima). Ubnt je ovoliko dugo koristio 24v passive PoE is praktičnog razloga - da je lakše noviju opremu spariti sa starijim modelima.
__________________
Matta je offline   Reply With Quote