View Single Post
Staro 04.12.2008., 21:47   #102
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,748
Corsair Flash Voyager 16 GB mini review

Eto, nakon sto sam nesretnim slucajem izgubio stari ms-ov usb stick od 2 gb dosao je red na kupnju novog prijenosnog ljubimca. Posto su cijene stickova dosta pale, tako su i ovi iz "gornjeg doma" pali na sasvim prihvatljive cijene.
Zahvaljujuci gospodinu M.K. sam dobio Corsair Voyager 16 GB za 221 kn. Znam sad ce se mnogu pitati zasto nisam uzeo GT verziju vec obicni, a odgovr je jednostavan. Nisam vidio isplativost davanja jos 60-80 Kn koje sam trebao dati za GT verziju jer mi i ovaj daje jako dobre performanse (koje meni trebaju).

Na sljedecoj slici je stick jos uvijek u original ambalazi, kako dolazi u nasim trgovinama


nakon izvlacenja "gumenjaka" van iz ambalaze, vidio sam da s njim dolaze produzni kabel i vezica za oko vrata (nice )





Odmah nakon otpakiravanja sam se bacio na testiranje. U Visti 64 mi hd tach nije radio pa sam testiranje citanja obavio Everestom dok sam pisanje obavio na direktan nacin, kopiranje fila na disk i mjerenje vremena (s time da sam imao i kontrolu od strane Total Commandera koji pokazuje brzinu transfera). File je iznosio 750 MB. Brzina pisanja po disku je iznosila oko 9.5 mb/sec. Nakon toga sam obiljezio cca 50-ak fileova sto manjih (par sto kb) sto par vecih (25 MB) i takav mix sam kopirao na disk. Sve zajedno sam obiljezio 1 GB podataka. prosjek zapisivanja na disk je iznosio 5 MB/sec.

Brzina citanja



EDIT: nakon formatiranja diska, malo se brzina promjenila sto se citanja tice:



evo jos par slikica utaknutog i "golog" sticka





Usporedba sa Maestro karticom da dobijete dojam o velicini.




Dojam izrade diska:
Cini mi se dosta kvalitetno izradjen, jako dobro zasticen, no jedna stvar me malo razocarala. Mislio sam da je stick iznutra obucen u tvrdu plastiku. Znaci mislio sam da je prvo elektronika stavljena u tanku tvrdu plastiku pa tek onda oblozena gumom. No to nije bio slucaj ovdje. Ovako kad malo jace stisnem stick, osjetim gdje je mem. cip a gdje su ostali el. elementi sticka. To mi je malo snizilo dojam o sticku.

Eto moj dojam sticka (ulozeno/dobiveno) je 80%
Sve u svemu, jako sam zadovoljan, 16 gb za 210 kn, a performanse nisu uopce lose

Zadnje izmijenjeno od: alengrosevic. 04.12.2008. u 23:33. Razlog: ...
alengrosevic je offline   Reply With Quote