View Single Post
Staro 18.04.2024., 20:48   #34
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,968
Preporuka povremenog pokućnog interneta

Ljeti smo mobilne bazne stanice iz gradova na kontinentu selili na obalu i otoke da zadovoljimo kapacitete. Vadili smo module iz fiksnih stanica i sve to vozili na more po onoj vrućini i onim čepovima na autocesti. Slao sam terenske ekipe posvuda. Samo da ekipa može palcem po ekranu.

I onda ljudi kenjaju kako loše radi. Pa ne možeš dovući dovoljno opreme koliko ih dođe na more i koliko su gladni bandwidtha zbog objava hrane, sladoleda, plaže i ostalih preseravanja s kojima vade mast onima koji su ostali u uredima.

I onda u drugoj polovici kolovoza vraćaj to sve natrag…

I onda dođe oluja koja pohara cijelu Dalmaciju i uništi bar nekoliko baznih stanica. xDSL da ne spominjem. Pozivni centar gori od poziva ekipe koje boli ona stvar kad grmi pa ne isključe router iz zida:.
“Gosti mi odlaze, pa dajte mi pošaljite router.”
“Dragi gospodine, nakon jučerašnje oluje poslali smo 1200 routera duž cijele obale i D.Zagore onima koji kao vi nisu isključili iz zida…”

A router košta 400-600kn kako koji i to je direktan trošak telekoma. I onda puta 1200 jer Hrvatko nije dovoljno inteligentan da isključi router u oluji za što je naravno kriv telekom…

Naravno da prijete otkazom ugovora jer je devet dana čekao da kurirske službe po onim gužvetinama usred ljeta isporuče 1200 modema svima… for free.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m

Zadnje izmijenjeno od: medo. 18.04.2024. u 20:53.
medo je offline   Reply With Quote