View Single Post
Staro 15.11.2018., 13:28   #33
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Citiraj:
Autor pogi Pregled postova
riješenje je u postu #13
Brzi crtež u Catia V5:



Slažem se da ovako na prvu ovo izgleda kao jedino moguće riješenje.

Zadatak IMHO nije toliko poseban, koliko više nedorečen.

Citiraj:
Autor danijel_b Pregled postova
Ja ne mogu vjerovati da se ovo još uvijek uci u školama.
Nacrtna geometrija je totalno nepotrebna u strojarskim školama od izuma 3D modeliranja.
Plus ovakav crtež na kojemu nedostaje bridova, teška nebuloza.
Zar još postoje firme u strojarstvu koje rade s Autocadom? To ne da je zastarjelo vec nemam riječi, programe im valjda pišu ljudi koji ne znaju ni računalo upaliti.

Gesendet von meinem TA-1012 mit Tapatalk
Ti bi odmah na CAD programe? To je isto kao da preskočiš autoškolu i sjedneš odmah za volan. Ne ide to tako. I na Fakultetu strojarstva i brodogradnje se na prvom semestru uči rukom crtati, da se savladaju osnove, što ortogonalnih projekcija što tehničkog crtanja. Tek onda se ide na računalo.

Nije nacrtna geometrija nepotrebna, već njeni određeni elementi kao što je recimo tuširanje crteža, paus papir itd...

AutoCad, i bilo koji 2D program je i dalje brži za izradu crteža kada se radi o jednostavnim glupostima tipa neka sitna pločica i slično. Yes, ne volim ga i ja i nikome ne preporučam rad u njemu naspram CAD programa ali da i danas ima nekih prednosti - ima. Plus, postoje i neke stvari koje je jednostavno prekomplicirano za napraviti u 3D i rade se u 2D. Tako da se u praksi koristi i 2D kao i 3D software.
__________________

YT playliste: IL-2 Sturmovik: Great Battles | Duxford Flying Legends

Zadnje izmijenjeno od: T}{OR. 15.11.2018. u 15:17.
T}{OR je offline   Reply With Quote