View Single Post
Staro 25.02.2024., 07:11   #6
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,453
Ja ovo radim sa Acronisom i to naveliko (iskloniram win na 50ak istih konfi i sve uredno radi). Napraviš butabilni USB sa njim i rokaš.
Novije verzije rade i sa GPT. Sjećam se samo da sam probao valjda jedno 5 verzija dok nisam našao neku (ne najnoviju) koja mi je radila sa svime kako treba.

Clonezillu sam probao, ali nije idiot proof i odustao sam, bacim oko i na Rescuezilla ako ima nekakav user friendly UI.

EDIT: Vidim da piše da je to GUI za Czillu, odlično, skidam i bacim na Ventoy pa probam.
Vidim i da ima file explorer za image ako sam dobro skužio, to je super, ako trebaš samo neke fileove.

Clonezilla je dio alata u Parted Magic koji je super za spašavanje svašta-nečeg sa diskova, sigurnog brisanja, particioniranja...ugl sve vezano uz storage.
Linux je po mom iskustvu puno puno moćniji u spašavanju podataka sa poluskršenih HDD-ova za razliku od win koji se blokiraju za svaki vrag.
Samo se treba zezati sa terminalom.

EDIT2: Rescuezilla ne surađuje baš sa ventoyem (ni prvi ni zadnji image koji ne radi kako treba na Ventoyu), odaberem jezik i onda odaberem da se starta i nakon terminala samo crn ekran i na R5 3600 i na I5 6300U.
Probam direkt sa USBa.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN

Zadnje izmijenjeno od: Disco. 25.02.2024. u 09:36.
Disco je online   Reply With Quote